Wielkie święto Czwórki

czwartek, 6.11.2014 12:42 923 0

16 września 2004 roku Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzegomiu przyjęła imię Kornela Makuszyńskiego. Od tej chwili minęło już 10 lat - to dobry moment na powrót do tamtych szczególnych chwil i na refleksję nad minionym dziesięcioleciem. 

A Czwórka rzeczywiście może się pochwalić zarówno licznymi osiągnięciami i sukcesami uczniów, jak i przemianami w wyglądzie i wyposażeniu szkoły. Warto wspomnieć choćby o unowocześnieniu bazy dydaktycznej, nowym boisku czy placu zabaw. Z tego względu uroczystość, która odbyła się 5 listopada, połączona ze świętowaniem zakończenia projektu termomodernizacji sali gimnastycznej, miała bardzo radosny charakter.

Na obchody 10-lecia nadania szkole imienia przybyli do Czwórki liczni goście. Wśród nich m. in.: Burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, przewodniczący Rady Miejskiej - Tadeusz Wasyliszyn, zastępca burmistrza - Wiesław Witkowski, ks. Prałat Marek Babuśka, dyrektorzy palcówek oświatowych, pracownicy Urzędu Miejskiego i przyjaciele szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św., którą w intencji szkoły odprawił w bazylice ksiądz prałat Marek Babuśka. Następnie wszyscy goście, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w spotkaniu na sali gimnastycznej. W przemówieniach wielu gości często pojawiały się wspomnienia związane z Czwórką, bowiem okazało się, że zarówno przedstawiciele władz miasta, jak i innych szkół przed laty przebywali w murach Czwórki jako uczniowie lub nauczyciele.

W części artystycznej uczniowie podkreślali stałą obecność dorobku Kornela Makuszyńskiego w życiu szkoły. Zaprezentowali przemiany, którym uległa szkoła w minionym dziesięcioleciu, a także swoje różnorodne talenty: aktorskie, wokalne, plastyczne, sportowe, taneczne. W przedstawieniu zobaczyć można było różne pokolenia uczniowskie: od prowadzącego część artystyczną absolwenta szkoły do pierwszoklasistów, którzy wystąpili w brawurowo wykonanym tańcu "Dżungla". Po występach wszyscy goście podziwiali wystawy i dekoracje przygotowane w holu szkoły i sali zabaw sportowych - a wśród nich prace plastyczne uczniów, zdjęcia ze szkolnego życia czy rekwizyty związane z Kornelem Makuszyńskim.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)