Wektor Świdnica mistrzem Electrolux Cup

czwartek, 19.1.2023 16:29 284 0

Na trzy kolejki przed zakończeniem Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup poznaliśmy zwycięzcę rozgrywek. Dzięki wygranej 5:1 nad żarowskim Electroluxem, Wektor sięga szósty raz po mistrzowską koronę.

Sezon należy do nich. Piłkarze Wektor Świdnica są niepokonani w 15. edycji rozgrywek. Komplet punktów pozwala na trzy kolejki przed końcem sezonu sięgnąć po mistrzowską koronę. Dzięki wygranej, będą reprezentować Żarowską Ligę Futsalu Electrolux Cup w Turnieju Mistrzów Futsalu, organizowanym przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

W miniony weekend odbyły się dwie serie spotkań. Najciekawszym pojedynkiem była konfrontacja Electrolux Żarów z Electrolux Świdnica. Szybkie tempo gry, dokładność podań oraz bramka za bramkę mogły podobać się zgromadzonej publiczności. Wynik 5:5 nie krzywdzi żadnej z drużyn. Cannabis pokonuje ubiegłorocznego triumfatora Zebrę Team 6:5 i wskakuje na pozycję wicelidera. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Emil Migas. Kto uzupełni podium 1. ligi? Kto spadnie do 2. ligi? Ogromy ścisk w tabeli nie pozwala na dzień dzisiejszy odpowiedzieć na te pytania.

Wśród drugoligowców jedyną, niepokonaną drużyną jest Tabaluga. Beniaminek z otwarciem szampana musi jeszcze trochę poczekać, jednak tylko katastrofa może pokrzyżować plany lidera 2. ligi. Zadyszkę złapali zawodnicy FC Wylewniaki, odnosząc drugą porażkę w sezonie. Tym razem lepsi okazali się piłkarze Unii Jaroszów, pokonując rywala 3:2. Nadmienić trzeba, iż Unia grała z jednym zawodnikiem rezerwowym i od 23. minuty musiała przez kolejne 4. minuty radzić sobie w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Marcina Rogali. Wciąż bez zdobyczy punktowej Silesia Żarów.

Po 7. kolejkach najlepszym strzelcem 1. ligi jest Michał Czernicki, reprezentujący barwy Cannabis (13. goli). Wśród drugoligowców na prowadzeniu Damian Sobczak (Tabaluga, 15. goli).

Wszystkie spotkania rozgrywane są na hali sportowej GCKiS w Żarowie (ul. Piastowska 10A). Wstęp bezpłatny.

Sponsor główny: Electrolux Żarów.

Organizator: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.