komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 14 listopada 2018

Rogera, Serafina

Warsztaty luksografii dla dzieci w Żarowie

poniedziałek, 9.7.2018 12:40 , komentarze: 0 , odsłony: 308
kategorie artykułu:

Fundacja Inicjatywa B zaprasza do wzięcia udziału w drugich warsztatach w żarowskiej ciemni fotograficznej.

Warsztaty luksografii – Fotografie bez użycia aparatu

Miejsce: Fundacja Inicjatywa B
Adres: ul. Dworcowa 2A
Data: 14 lipca 2018
Godzina: 10:00-12:30

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na warsztaty twórcze z luksografii. Bazując na czarno-białym procesie ciemniowym będziemy tworzyć fotografie bez użycia aparatu fotograficznego.

Luksografia to metoda uzyskiwania obrazów fotograficznych bez użycia aparatu fotograficznego. Polega na naświetlaniu papieru fotograficznego, na którym ułożone są półprzezroczyste lub nieprzezroczyste przedmioty. Powstałe obrazy są efektem cienia, który rzucają przedmioty położone na papierze fotograficznym, na który świeci światło. Materiały te, poddaje się obróbce jak w standardowym procesie fotograficznym.

Chcesz wykonać zdjęcie nie używając aparatu fotograficznego? Przyjdź na zajęcia do ciemni fotograficznej, którą w Żarowie prowadzi Fundacja Inicjatywa B. Aby wykonać autorską fotografię możesz zabrać z domu materiały przeźroczyste, półprzeźroczyste lub inne małe przedmioty m.in. mogą być to: zasuszone plastry owoców, różne folie, banknoty, żelki, figurki, kwiaty, guziki, klamerki… , które zostaną uwiecznione na zdjęciu. Co jeszcze? Wszystko zależy od waszej wyobraźni…

Warsztaty luksografii – Fotografie bez użycia aparatu poprowadzi Paweł Buczma – Fotograf, poeta, współzałożyciel Świdnickiej Fotografii Niezależnej, reaktywował z początkiem 2015 roku ciemnię fotograficzną przy klubie „Bolko” w Świdnicy. Już w tym samym roku, odbyła się wystawa zdjęć cyfrowo/analogowo, gdzie wystawił swoje prace. Organizator kilku podziemnych wystaw fotograficznych jednego wieczoru. W ramach festiwalu „Okiem Młodych” zorganizował plener fotograficzny z wykorzystaniem aparatów jednorazowych, który poskutkował jednodniową wystawą zdjęć uczestników pleneru. Uczestnik kilku foto-maratonów świdnickich, gdzie zdobywał wyróżnienia. Organizator konkursów i wystaw. Dumny mąż i ojciec. Kolekcjoner staroci. Członek PTTK, Teraz Sudety, pasjonat gór. Prowadzi strony: Spotkania z poezją oraz Świdnicka Fotografia Niezależna.

Aby wziąć udział w zajęciach praktycznych z luksografii, należy wysłać zgłoszenie, na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości prosimy podać: imię i nazwisko, wiek oraz dane kontaktowe. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych.

Autorskie warsztaty kierowane są dla grupy, nieprzekraczającej 10 osób. O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. W warsztatach mogą brać udział dzieci z Gminy Żarów, które ukończyły 10 lat.

Warsztaty są bezpłatne, a wszystkie niezbędne materiały związane z przeprowadzeniem zajęć, zapewnia Fundacja Inicjatywa B. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt!

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wtorek, 13.11.2018 10:33
wtorek, 13.11.2018 08:09
sobota, 10.11.2018 16:14
sobota, 10.11.2018 16:08
sobota, 10.11.2018 10:29
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia