Wandale połamali stół z ławkami na boisku. To nie pierwszy taki wybryk!

wtorek, 10.8.2021 09:25 1616 1

Na terenie boiska sportowego w Bukowie wandale zniszczyli stół z ławkami, które zakupione zostały ze środków budżetu gminy Żarów w ramach funduszu soleckiego.

To mieszkańcy wspólną decyzją przeznaczyli środki finansowe z funduszu sołeckiego na zakup stołów i ławek. Teraz zadają sobie pytanie, komu to przeszkadzało?

Wandale połamali stół z ławkami na boisku sportowym, ale jak przyznają sami mieszkańcy, to nie pierwszy taki incydent na terenie wsi. Nieznani sprawcy niszczą ławki, stoły, lampy, przystanki autobusowe czy urządzenia na placach zabaw. Wszystkie zagospodarowane miejsca mają służyć lokalnej społeczności, jednak często są niszczone i dewastowane.

Sprawcy zniszczeń powinni ponieść konsekwencje i odpowiedzieć za dokonane zniszczenia. Tylko, czy wiadomo, kto dokonał dewastacji? Jeśli wiadomo, to chyba warto wskazać wandali. Inaczej będą czuć się bezkarni i niczego się nie nauczą! Za powstałe szkody powinni bezwzględnie zapłacić sami sprawcy bądź ich rodzice.

Pamiętajmy, że nawet najlepsze i najbardziej trafne inwestycje nie będą miały sensu skoro nie będziemy potrafili uszanować miejsca, w którym mieszkamy i żyjemy.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Strażnik wiejski wtorek, 10.08.2021 10:06
Na pewno wszyscy dobrze wiedzą kto to, nie ma możliwości...