Wakacyjne remonty w szkołach

poniedziałek, 30.8.2021 10:49 381 0

Blisko 176 tys. zł kosztowały remonty przeprowadzone podczas wakacji w szkolnych budynkach gminy Żarów.

Tradycyjnie już placówki oświatowe letnie miesiące wykorzystują na przeprowadzenie licznych remontów. Malowane są ściany, naprawiane podłogi, remontowane łazienki i instalacje, remontowane dachy, okna i inne bieżące prace.

- Wakacje to czas, kiedy tempa nabierają nowe, niezbędne inwestycje. Zgodnie założeniami przekształcenia szkoły w Mrowinach w filię szkoły w Żarowie, udało się utworzyć kl. I w szkole w Mrowinach, a dodatkowo mamy dwa oddziały przedszkolne. Dla najmłodszych dzieci została utworzona łazienka. Jesteśmy w trakcie montażu elementów nowego placu zabaw przy szkole. Będzie kolorowo, atrakcyjnie i co najważniejsze, bezpiecznie - podkreśla burmistrz Michalak.

W Szkole Podstawowej w Imbramowicach wykonujemy tak wyczekany remont kominów.

W szkole w Żarowie wymalowaliśmy wszystkie klasy w budynku przy ul. Piastowskiej, tu również odnawiamy posadzkę tarasu szkolnego, wyremontowaliśmy dach budynku przy ul. 1 Maja 2 i ul. Ogrodowej. Zakupione zostały nowe meble do Bajkowego Przedszkola w Żarowie i Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

Dodatkowo wykonaliśmy stosowne odwodnienia deszczowe i nowe przyłącza kanalizacyjne. Jesteśmy w trakcie zapytania ofertowego dotyczące remontu dachu świetlicy środowiskowej w Mrowinach.

A wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz odpowiednie warunki do nauki. Na 1 września szkoły będą w pełnej gotowości i czekają już na powrót uczniów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)