Wakacje last minute – dlaczego warto?

piątek, 20.5.2022 08:25 503

Oferty last minute to świetna okazja do znalezienia tanich wczasów. Czy warto zarezerwować wakacje na ostatnią chwilę? Sprawdź!

Wakacje last minute cieszą się dużą popularnością. Tanie i spontaniczne wczasy mogą być bowiem bardzo udane. Czy warto zarezerwować wycieczkę last minute? Czym się kierować przy wyborze najlepszej oferty tanich wakacji? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Wczasy last minute – na czym to polega?

Wczasy last minute mają wielu zwolenników. Nic dziwnego – takie rozwiązanie to świetny sposób na tanie wakacje. Oferty last minute polegają na zarezerwowaniu wczasów niedługo przed terminem wyjazdu. Tego typu wycieczki można kupić w znacznie obniżonych cenach. Decydując się na wykupienie wakacji na ostatnią chwilę, możemy liczyć na bardzo atrakcyjne rabaty. W biurach podróży można znaleźć ciekawe oferty wyjazdów last minute do różnych krajów. Wśród tanich ofert znajdzie się coś dla miłośników beztroskiego wypoczynku oraz dla tych, którzy wolą wycieczki objazdowe. Dostępne są wczasy zarówno w wersji All Inclusive, jak i z innymi opcjami żywieniowymi. Dzięki temu każdy może wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb.

Dla kogo wakacje last minute?

Zastanawiasz się, czy wczasy last minute to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Takie wakacje są idealną propozycją przede wszystkim dla osób, które:

 • Nie są ograniczone czasowo i mogą wziąć urlop w dowolnym momencie;
 • Lubią spontaniczne wyjazdy;
 • Uwielbiają poznawać nowe miejsca na świecie;
 • Nie mają upatrzonego kierunku wyjazdu;
 • Dysponują ograniczonym budżetem;
 • Chcą wypocząć poza sezonem urlopowym.

Czy warto wybrać wakacje last minute?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na wakacje last minute. Jakie są największe zalety tego typu wczasów?

 • Atrakcyjna cena – biura podróży oferują wczasy last minute w znacznie obniżonych cenach, dzięki czemu możemy sporo zaoszczędzić.
 • Krótki czas na podjęcie decyzji o wyjeździe – ten punkt może być zarówno wadą, jak i zaletą. Opcja last minute spodoba się przede wszystkim osobom, które lubią spontaniczne wyjazdy i nie mają sprecyzowanych planów wakacyjnych.
 • Gwarancja niezmiennej ceny – to kolejny duży plus wakacji last minute. Rezerwując wczasy na ostatnią chwilę, możemy liczyć na utrzymanie ceny z dnia zakupu aż do dnia wyjazdu.

Tanie wakacje last minute – dokąd warto jechać?

Chcesz zarezerwować wczasy last minute, ale nie wiesz, dokąd się wybrać? W biurach podróży można znaleźć wiele ciekawych ofert tanich wakacji. Jakie kierunki last minute są najbardziej popularne w poszczególnych porach roku?

 • Wiosna – popularne kierunki na wiosenne wakacje last minute to przede wszystkim Cypr, Madera i Portugalia.
 • Lato – to czas, w którym warto wybrać się na wakacje last minute m.in. do Bułgarii, Chorwacji, Czarnogóry oraz Albanii.
 • Jesień – w tym czasie z łatwością znajdziesz oferty wakacji last minute do Egiptu, Turcji, Grecji, Dominikany czy na Wyspy Kanaryjskie.
 • Zima – warto jechać na wczasy last minute do takich miejsc jak Zanzibar, Kuba, Kenia i Emiraty Arabskie.

Kiedy zarezerwować wczasy last minute?

Zadajesz sobie pytanie, kiedy warto szukać tanich wakacji? Propozycje wyjazdów last minute pojawiają się przez cały rok, jednak na najlepsze okazje można trafić przed i po sezonie wakacyjnym - czyli od maja do połowy czerwca oraz po połowie września. Oferty wczasów last minute zwykle dostępne są na kilka-kilkanaście dni przed wyjazdem, jednak na maksymalne obniżki można liczyć na 2-3 dni przed wylotem. W biurach podróży bardzo często można znaleźć także oferty wyjazdów Super Last Minute / Mega Last Minute przeznaczone dla osób, które mogą wyjechać na wakacje w ciągu najbliższych 7 dni. 

Wczasy last minute - jak wybrać dobre biuro podróży?

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej oferty wczasów last minute, trzeba znaleźć odpowiednie biuro podróży do rezerwacji wyjazdu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze organizatora wycieczek?

 • Zróżnicowana oferta - dobre biuro podróży powinno mieć w swojej ofercie szeroki wybór wycieczek do różnych miejsc. W bogatej ofercie wyjazdów każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie.
 • Bezpieczeństwo - zanim zdecydujesz się na skorzystanie z oferty danego biura podróży, sprawdź, czy prowadzi ono legalną działalność. Warto dowiedzieć się, czy wybrane biuro znajduje się w Centralnym Rejestrze Zezwoleń Turystycznych Ministerstwa Gospodarki i Pracy w Warszawie.
 • Opinie - przed zakupem wycieczki warto zapoznać się z opiniami klientów na temat wybranego biura podróży. Znajdziesz je m.in. na stronach z opiniami, forach internetowych i portalach społecznościowych.

Gdzie znaleźć korzystne oferty last minute?

Szukasz tanich wakacji? Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej oferty, warto porównać między sobą propozycje poszczególnych biur podróży. Świetnym pomysłem jest skorzystanie z informacji zamieszczonych na portalach podróżniczych. W serwisie Last Minute Turystyczny Ninja znajdziesz linki do najlepszych ofert wakacyjnych. Dzięki temu z pewnością wybierzesz idealne miejsce na wymarzony wyjazd.