komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 1 marca 2021

Antoniny, Radoslawa

W walkę o jej życie włączyło się mnóstwo osób. Justyna stanęła na nogi!

czwartek, 14.1.2021 10:04 , komentarze: 0 , odsłony: 4184
kategorie artykułu:

Pamiętacie Państwo Justynę Ciok, 21-letnią mieszkankę gm. Marcinowice, która zachorowała na agresywny nowotwór mózgu? By mogła kontynuować leczenie, które było jej jedyną szansą na życie potrzebne były ogromne pieniądze. Mieszkańcy naszego powiatu nie zawiedli i w mig uzbierali potrzebne kwoty. Teraz ta młoda, waleczna kobieta stanęła na własnych nogach.

Justyna walczyła z guzem szyszynki i blaszki czworaczej mózgowia (pineoblastoma IV stopnia) od 4 lat. Wszystko zaczęło się od bólów głowy i wymiotów. Kilka dni później dziewczynie zdrętwiała noga, miała zaburzenia świadomości i problemy z mówieniem. Od razu trafiła do szpitala. 25 sierpnia był wynik tomografu komputerowego. Okazało się, że w głowie ma ogromny guz.

1 września zamiast pojawić się na rozpoczęciu roku szkolnego, Justyna trafiła na blok operacyjny. Trzy tygodnie później rozpoczęła chemioterapię, później była radioterapia i roczne leczenie podtrzymujące. Wszystko wskazywało na to, że choroba została pokonana. Justyna zdała maturę, zdobyła prawo jazdy, a po pół roku nastąpiła wznowa. Guz tak szybko się powiększył, że nie była już możliwa operacja ani naświetlania - tylko chemioterapia.

Po 11 cyklach okazało się, że to nie pomaga. Nie było innej możliwości niż kolejna operacja. Wówczas pobrany wycinek guza został wysłany na badania do Heidelbergu. W Polsce dla marcinowiczanki nie było już żadnych szans na leczenie.

W połowie lipca spontanicznie zorganizowano internetowe licytacje oraz festyn. Dzięki zaangażowaniu wielu osób w zaledwie kilka dni udało się uzbierać potrzebne środki. Justyna wraz z tatą pojechała na leczenie do naszych zachodnich sąsiadów.

Dziś Fundacja Zobacz Mnie przekazuje same dobre wieści.

To jest prawdziwy hart ducha Justyna Ciok nie poddaje się chorobie i testuje swój nowy wózek z funkcją pionizacji. Po wielu tygodniach spędzonych na tradycyjnym wózku, z radością staje dziś pierwszy raz na nogi. Za te piękne chwile dziękujemy szczególnie Wam. To dzięki Waszym wielkim sercom i Waszym wpłatom rodzice Justynki mogą jej zapewnić taki sprzęt rehabilitacyjny. Ciężko nam nawet wyrazić wdzięczność, ale wierzymy, że zdjęcie uśmiechniętej Justynki robi najlepszą robotę - napisano na fb organizacji.

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra