komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Kariny, Gustawa

W świdnickim szpitalu zmarła ciężarna kobieta

czwartek, 17.6.2021 08:09 , komentarze: 20 , odsłony: 16638
kategorie artykułu:

W nocy z 13 na 14 czerwca do izby przyjęć szpitala Latawiec w Świdnicy zgłosiła się z dolegliwościami bólowymi 32-letnia kobieta, będąca w zaawansowanej ciąży. Niestety pacjentka zmarła. 

Jak opisuje Fakt.pl pani Anna miała czekać na pomoc kilka godzin na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Tych doniesień nie potwierdzają władze szpitala.

Oświadczenie:

Młoda kobieta zgłosiła się do Izby Przyjęć przy Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, skąd natychmiast przekazana została do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Patologii Ciąży. Tam niezwłocznie wdrożono szeroką diagnostykę i leczenie. Pomimo intensywnych działań nad ranem doszło do nagłego pogorszenia stanu pacjentki. Niestety działania podejmowane przez lekarzy i pielęgniarki nie przyniosły efektu i pacjentki nie udało się uratować. Pacjentka zmarła tego samego dnia około południa.

Mając na uwadze powyższe pragniemy podkreślić, że pacjentka nie oczekiwała na udzielenie pomocy w SOR, ani w żadnym innym miejscu, a niezwłocznie po zgłoszeniu się pacjentki do szpitala przystąpiono do udzielania jej świadczeń, w zgodzie z obowiązującymi procedurami.

Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie i bliskim zmarłej pacjentki przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia. Uwzględniając dobro rodziny zmarłej, szpital nie będzie udzielał dodatkowych informacji w tej sprawie.

Łukasz Czajkowski, kierownik Działu Funduszy Zewnętrznych, Projektów Rozwojowych i Marketingu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy. 

 

Wasze komentarze

Chirurgia w latawcu jest bez zarzutu. Sa bardzo mili dla...
niedziela, 11.07.2021 22:06 autor: Ola
W szpitalu w Świdnicy nie przyjmują nawet dzieci z 40...
niedziela, 27.06.2021 02:03 autor: Pacjent
Trafilam na patologie ciazy w 6 miesiacu i jak zobaczylam...
piątek, 18.06.2021 09:08 autor: mama
Strasznie mi przykro, wyrazy współczucia dla bliskich ;(
czwartek, 17.06.2021 11:36 autor: Ala
piątek, 30.7.2021 09:22
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz