W piątek otwarto Ogródek Jordanowski. Miasto wyremontuje również chodnik i część jezdni dookoła [SZCZEGÓŁY]

poniedziałek, 13.5.2024 11:54 1403 0

W piątek, 10 maja otwarto Ogródek Jordanowski w Świdnicy. To nowe miejsce relaksu i zabaw w centralnej części miasta, położone między zwartą, śródmiejską zabudową. Zrewitalizowany teren wyposażono w plac zabaw oraz skwer z ławkami i fontanną. Szczególnie posłuży najmłodszym mieszkańcom miasta. Teraz miasto zabiera się za przebudowę chodnika oraz częściowy remont nawierzchni jezdni przylegającej do ciągu pieszego.

- Rozpoczyna się przebudowa chodnika przy ul. Marii Konopnickiej, na odcinku pomiędzy ul. Bohaterów Getta a ul. 1 Maja - wokół Ogródka Jordanowskiego. Może to powodować czasowe trudności w dostępie do odnowionego skweru. Na pewno jednak przez ten czas przynajmniej jedno z wejść będzie otwarte. Zależy nam na poprawie komfortu pieszych. Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość mieszkańców. Obszar ten jest historycznym układem urbanistycznym, objętym ochroną konserwatorską. Prace polegać będą  na  przebudowie  nawierzchni  chodnika na nawierzchnię z płyt granitowych o wymiarach 50 x 50 i kostki  granitowej. Zamontowany zostanie także nowy  krawężnik. W związku z licznymi przełomami w jezdni, bezpośrednio przylegającej do przebudowywanego ciągu pieszego, wykonany zostanie także częściowy remont nawierzchni z masy mineralno-bitumicznej wraz ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni. Wykonawcą zadania jest firma Sudeckie Drogi  Sp. z o.o. ze Świdnicy. Prace potrwają około 12 tygodni. Ich wartość to  318 570 zł - informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Świdnicy.

Otwarcie Ogródka Jordanowskiego z udziałem władz miasta, radnych oraz mieszkańców odbyło się w piątkowe popołudnie, 10 maja. Dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, a dla najmłodszych zorganizowano animacje, malowanie twarzy, gry i zabawy.

Pisaliśmy o tym tutaj: [FOTO] Zobaczcie, jak prezentuje się Ogródek Jordanowski w nowej odsłonie! Uroczyste otwarcie i moc atrakcji dla najmłodszych

- Od poniedziałku startujemy z remontem chodnika wokół ogródka, żeby można było tu bezpiecznie podjechać wózkiem i żeby było estetycznie. Zostało tu jeszcze kilka elementów do poprawy - zaznaczała prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

foto: UM Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)