W nowej lokalizacji, ale starej formule. W najbliższą niedzielę startuje Marconi Duathlon [MAPKA/SZCZEGÓŁY]

środa, 15.5.2024 10:00 423 0

123 zawodników wystartuje w tegorocznej, szóstej edycji Marconi Duathlon Świdnica. Zawody odbędą się w niedzielę, 19 maja. Uczestniczy zmierzą się na dystansach Classic i Sprint. Tegoroczna odsłona duathlonu wystartuje z nowej lokalizacji przy Zalewie Witoszówka, zastępując poprzednią siedzibę zawodów na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Oba dystanse wystartują o godz. 11.00. "Classic" obejmuje 10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (4 pętle), 5 km biegu (2 pętle). Dystans Sprint to 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle) i 2,5 km biegu (1 pętla). Rywalizacja będzie się odbywać w formule NON DRAFTING, co umożliwia start na dowolnych rowerach: szosowych, triathlonowych, z lemondką (lub bez), przełajach, mtb, miejskich i innych. Dla wszystkich zawodników przewidziano pamiątkowe medale, a dla zwycięzców puchary i nagrody pieniężne. Więcej szczegółów TUTAJ.

Zarówno trasa biegowa, jak i kolarska przebiegać będzie "Modliszówką" (DW379). Droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Zalecane są objazdy przez Burkatów i Bystrzycę Dolną lub Witoszów Dolny. Nieczynny będzie również parking w pobliżu bosmanatu. Za bezpieczeństwo zawodników podczas zawodów odpowiadać będzie policja, straż pożarna oraz służby porządkowe organizatora.

Organizatorem biegu jest klub KS Żelazna Świdnica we współpracy z Gminą Miasto Świdnica, Starostwem Powiatowym w Świdnicy, Urzędem Gminy w Świdnicy oraz Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

/foto: doba.pl, grafiki: Marconi Duathlon/FB/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)