komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 lipca 2020

Marii, Antoniego

W lipcu bez giełdy staroci. Sanepid nie wydał rekomendacji ze wzgl. na koronawirusa

piątek, 26.6.2020 10:16 , komentarze: 7 , odsłony: 1046
kategorie artykułu:

Świdnicki Ośrodek Kultury jest organizatorem Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości, która od blisko 50 lat odbywa się na świdnickim Rynku.

- Chcemy Państwa uspokoić, w odpowiedzi na komentarze, które pojawiły się w sieci, że: giełda pozostaje na swoim miejscu, czyli w Rynku i przyległych ulicach, nie ma planu, aby giełdę zlikwidować - informuje ośrodek. - Nie odbyły się Giełdy Staroci w kwietniu, maju i czerwcu. Wystąpiliśmy o zgodę na organizację Giełdy w lipcu do Organizatora Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy, przedstawiając propozycje zabezpieczenia. Gmina Miasto Świdnica zgodę wyraziła, natomiast Sanepid w piśmie z dnia 22 czerwca 2020 r. nie zarekomendował organizacji Giełdy Staroci w lipcu, podając jako argument „sytuację epidemiologiczną powiatu świdnickiego w zakresie występowania zakażeń wirusem SARS COV-2, uwzględniając specyfikę miejsca odbywania Giełdy, dużą liczbę uczestników, w tym spoza powiatu świdnickiego oraz utrudnienia w egzekwowaniu nałożonych obostrzeń w przestrzeni publicznej”.

 

Instytucje kultury mają jako jeszcze jedne z nielicznych nałożoną dużą liczbę obostrzeń sanitarnych i wielu przedsięwzięć w obecnym stanie prawnym i epidemiologicznym nie są w stanie przeprowadzić. Skutkiem tego stanu jest to, że takie wydarzenie trzeba przesunąć na inny termin, bądź je odwołać.

To, że w ostatnich tygodniach w Polsce odbyło się kilka giełd staroci może wynikać właśnie z tego, że liczba zakażonych w powiecie była na stabilnym poziomie, albo organizatorem nie była instytucja kultury.

- Jeśli zorganizowalibyśmy Giełdę wbrew zaleceniom Sanepidu i wystąpiłby choćby jeden przypadek zakażenia uczestnika bądź wystawcy, mogłoby to spowodować paraliż regionu, ponieważ świdnicka Giełda jest bardzo popularną imprezą, zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Podejdźmy do sprawy rozsądnie, bo zdrowie i bezpieczeństwo Państwa są dla nas najważniejsze. Dlatego upraszamy o jeszcze chwilę cierpliwości. Liczymy na poprawę sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie i na to, że w sierpniu znów spotkamy się w świdnickim rynku podczas Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości - dodaje dyrekcja.

 

Wasze komentarze

Damy rade!!! DDZ! Poczekamy!
piątek, 26.06.2020 18:50 autor: Jo
Dziwne, czwartkowy targ działa. Decyzyjny misz masz.
piątek, 26.06.2020 11:31 autor: DSW
piątek, 3.7.2020 08:51
68
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz