W garażu trzymał 850 porcji narkotyków

wtorek, 30.11.2021 11:14 1500 1

Kryminalni Komisariatu Policji w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. W garażu należącym do mężczyzny zabezpieczono blisko 850 porcji narkotyków. Mężczyzna w sprawie usłyszał już zarzuty. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 25-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających.

W trakcie czynności związanych z przeszukaniem mieszkania oraz pomieszczeń garażowych należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pojemnik plastikowy z zawartością białej sypkiej substancji, oraz woreczek z zawartością suszu koloru zielono-brunatnego Badania na testerach narkotykowych potwierdziły, ze zabezpieczone substancje to m.in. amfetamina oraz marihuana. 

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 850 porcji handlowych tych narkotyków.

25-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Olo środa, 01.12.2021 10:30
Zapraszamy do Strzegomia