komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 21 maja 2019

Wiktora, Kryspina

V Wiosenny Turniej w Bule

poniedziałek, 13.5.2019 11:25 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Żarowa, Świdnicy, Bielawy, Dzierżoniowa, Nowej Rudy i Ząbkowic rywalizowali w Wiosennym Turnieju w Bule. Organizatorem sportowej rywalizacji był żarowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

I to właśnie tutaj, na żarowskim bulodromie, w środę, 8 maja odbyły się zawody. Emocji nie brakowało, jak to przy takich zawodach bywa, jednak najważniejsza była dobra wspólna zabawa.

– Cieszymy się, że już po raz piąty nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do Żarowa zaprzyjaźnionych seniorów z innych Uniwersytetów. Wszyscy razem dobrze się bawimy, spędzamy czas na aktywności sportowej, a przy okazji nabywamy nowe umiejętności. Tym razem tak łatwo nie oddamy wygranej i damy z siebie wszystko, aby zdobyć puchar za pierwsze miejsce. Dziękujemy wszystkim drużynom za zaangażowanie i sportowego ducha – mówiła w imieniu studentów żarowskiego UTW prezes Krystyna Markiewicz.

Wszystkich zawodników do rywalizacji zachęcali kibice, którzy dopingowali swoje drużyny. Wydawać mogłoby się, że bule to bardzo łatwy sport, jednak tutaj liczy się dobre oko, a przede wszystkim precyzja. Po podliczeniu punktacji zawody wygrał Uniwersytet Trzeciego Wieku z Żarowa. Drugie miejsce zajęła drużyna z Bielawy, trzecie miejsce wywalczyli studenci ze świdnickiego UTW, a czwarte miejsce zawodnicy z Nowej Rudy. Dwa ostatnie miejsca zajęły UTW Ząbkowice oraz UTW Dzierżoniów.

– Nie ważne są końcowe wyniki, tylko wspólna integracja. Na zawody w bule przyjeżdżamy do Żarowa każdego roku. Dziękujemy za miłe słowa i gościnność. To wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu – podkreślali studenci z innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, a zwycięskie drużyny puchary. Nagrody wręczali studentom burmistrz Leszek Michalak oraz Krystyna Markiewicz prezes żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
niedziela, 19.5.2019 19:34
sobota, 18.5.2019 09:36
2
sobota, 18.5.2019 09:32
sobota, 18.5.2019 09:30
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
KOLONIE nad morzem
Przedszkole Abrakadabra
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D