[FOTO, VIDEO] Uwaga kierowcy! Ślisko na drogach

wtorek, 20.12.2022 07:35 3787 1

Opady marznącego deszczu, śniegu i niska temperatura spowodowały, że na drogach powiatu świdnickiego pogorszyły się warunki drogowe, a w wielu miejscach może być ślisko. Sytuacja w miastach jest trudna, a we wsiach wręcz dramatyczna. Dlatego świdniccy policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych.

 Na drogach powiatu świdnickiego pogorszyła się aura pogodowa. Jest ślisko, miejscami pada marznący deszcz ze śniegiem. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jazdę samochodem, jedźmy wolniej i ostrożnie.

W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi - bardzo silnym wiatrem nawiewającym śnieg z pól na drogi oraz marznącym deszczem sytuacja drogowa jest bardzo ciężka. Wczoraj droga krajowa nr 35 w Mokrzeszowie była zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczała objazdy. Podobnie było w innych miejscowościach, w gminie Świdnica: Opoczce, Lutomi Górnej, Witoszowie, Bojanicach i Burkatowie. Samochody tkwiły w zaspach, a autobusy lądowały w rowach. 

 - Przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność. Kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić wykonując manewry wyprzedzania, wymijania, czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 Pamiętajmy by nie przechodzić przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegać przez nią i nie wchodzić na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

 

VIDEO - https://fb.watch/hx4h13osH3/

GDDKiA_Wroclaw

 

 

foto - Doba.pl

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

d wtorek, 20.12.2022 19:06
tom je odśnieżcie nieroby