komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Ulica Sportowa w remoncie

czwartek, 6.12.2018 08:41 , komentarze: 0 , odsłony: 241
kategorie artykułu:

Kontynuowane są kolejne inwestycje drogowe na terenie Żarowa. Jak do tej pory wyremontowane zostały drogi przy ul. Wojska Polskiego, Dworcowej, Placu Wolności, Kopernika, Słowackiego, Puszkina i Kwiatowej. W tej chwili prace rozpoczęły się także przy ulicy Sportowej w Żarowie i zrywana jest tam stara nawierzchnia, która wykonana była jeszcze ze starej, zniszczonej kostki. 

Wszystkie zadania drogowe są realizowane w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". - W sumie do użytku mieszkańców oddano już łącznie siedem przebudowanych nawierzchni drogowych. Rozpoczął się remont drogi przy ulicy Sportowej w Żarowie, a w następnym etapie ruszymy już z pracami drogowymi na ulicy Zamkowej. Jako ostatnia wyremontowana zostanie nawierzchnia przy ulicy Mickiewicza, która przebudowana będzie na odcinku od ronda do przejazdu kolejowego. Zakończenie całego zadania określone zostało w umowie na sierpień 2019 rok - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Wszystkie inwestycje drogowe finansowane są ze środków własnych budżetu gminy Żarów oraz dofinansowania, które zostało przyznane w ramach realizacji unijnego projektu ""Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych". Wartość dofinansowania to kwota 3 867 257,09 złotych. Koszt remontu dróg przy ulicy Sportowej oraz Zamkowej wynosi 577 tysięcy złotych.

Dzięki przeprowadzonym pracom drogi gminne na terenie naszego miasta zyskały nowe nawierzchnie, co wpłynęło nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 19.2.2019 11:03
wtorek, 19.2.2019 08:37
poniedziałek, 18.2.2019 13:27
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica