Ukrywali się przed sądem i prokuraturą

wtorek, 27.7.2021 11:00 1256 0

Świdniccy policjanci w ciągu ostatniego weekendu zatrzymali na terenie naszego powiatu kolejnych 12 osób poszukiwanych, wszyscy Ci ukrywali się przed sądem oraz prokuraturą.

Nie stawiają się na czynności procesowe, takie jak chociażby przesłuchanie, ukrywają się w celu uniknięcia odbycia kary pozbawienia wolności, czy nie wracają do zakładów karnych z udzielonych im przepustek. Podstawy poszukiwań są różne, jednak ilość osób próbujących przechytrzyć wymiar sprawiedliwości wciąż jest spora.

Świdniccy policjanci w ciągu ostatniego weekendu  zatrzymali na terenie naszego powiatu kolejnych 12 takich osób.  11 osób zatrzymanych to mieszkańcy powiatu świdnickiego w wieku  od 21 do 56 lat oraz 63-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiwgo. Wszyscy oni ukrywali się  przed sądem oraz prokuraturą. 

Pięciu z nich trafiło już do Aresztu Śledczego celem odbycia zaległych kar pozbawienia wolności. Dwie osoby poszukiwane były celem ustalenia miejsca pobytu na podstawie Zarządzenia Prokuratur Rejonowych na terenie kraju, po wykonaniu z nim czynności mężczyźni zostali zwolnieni., a pięć  pozostałych osób poszukiwanych przez sądy celem odbycia zaległych kar aresztu oraz ograniczenia wolności,  uwolniło się od kar poprzez wpłatę grzywny.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)