Ukraińscy uczniowie z II LO aktywnie spędzają ferie [Foto]

wtorek, 21.2.2023 19:53 357 0

II Liceum Ogólnokształcące od początku tego roku szkolnego współpracuje z wrocławską Fundacją Ukraina. Dzięki temu w szkole pracuje pani Liudmyla Tkachenko - asystentka międzykulturowa. W czasie roku szkolnego pani Ludmila opiekuje się ukraińskimi uczniami uczącymi się w II LO a teraz w czasie ferii zimowych udało się dla grupy zorganizować cztery  wyjazdy do Wrocławia na zajęcia psychologiczne połączone z programem wypoczynkowo-edukacyjnym.

Po warsztatach psychologicznych kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” we Wrocławiu. Jak pokazują  załączone zdjęcia, podróż po „wodnym świecie” stanowiła atrakcję pełną tajemnic i przygód takich jak: wirtualna podróż batyskafem, doświadczanie śnieżnej zamieci, zamieniane pary wodnej w ogień, śledzenie procesu ewolucji w wodzie czy wizualizacja „powodzi tysiąclecia” z 1997 roku.

Ukraińscy uczniowie z uwagą i zrozumieniem wsłuchiwali się w ciekawe komentarze przewodnika – oczywiście po polsku – co świadczyło notabene o tym, że coraz lepiej opanowują tajniki języka polskiego. Wizytę w „Hydropolis” sfinansowała Gmina Wrocław, a grupą opiekowała się asystentka międzykulturowa Liudmyla Tkachenko z Fundacji „Ukraina”.

Jacek Iwancz: W wyjazdach do Wrocławia uczestniczyli uczniowie ukraińscy  z II LO oraz grupa uczniów z innych szkół, którzy uczęszczają do Banacha  na zajęcia dodatkowe z języka polskiego dla obcokrajowców prowadzonych  przez panią Annę Bielawską. Cieszę się bardzo, że udało nam się dzięki  Fundacji Ukraina zatrudnić w szkolę asystentkę międzykulturową, która  świetnie współpracuje z młodzieżą i ich rodzicami pomagając w aklimatyzacji w Polsce oraz w procesie nauczania.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)