Ukradli posadzone kwiaty

poniedziałek, 2.7.2018 09:42 1086 0

Nowe nasadzenia, które na wiosnę zostały posadzone przy skwerze na żarowskim osiedlu padły łupem złodzieja. Nie cieszyły oko mieszkańców zbyt długo. Teren ten jednak nie jest monitorowany, dlatego złodzieja trudno będzie namierzyć.

Cały skwer przy Pomniku Pamięci Narodowej w Żarowie w maju obsadzony został ozdobnymi krzewami i roślinami. Dzięki zrealizowanym pracom, które były prowadzone nie tylko w tym roku, miejsce to zmienilo swój wygląd. Kilka dni temu nieznany sprawca ukradł posadzone tam kwiaty. - Powtarza się sytuacja z kradzieżami bądź niszczeniem kwiatów i ozdobnych krzewów, które zdobią place i skwery na terenie naszej gminy. Łupem złodzieja tym razem padło 7 laurowiśni, 4 azalie z białymi kwiatami i 5 sosen górskich. Apelujemy do naszych mieszkańców, aby nie byli bierni i jak tylko będą świadkami podobnych zdarzeń, niezwłocznie powiadamiali policję lub zgłaszali takie przypadki do Urzędu Miejskiego w Żarowie - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Zmiana wizerunku naszego otoczenia, zwłaszcza miejsca, w którym mieszkamy, pracujemy, uczymy się, cieszy nas wszystkich. Ważne tylko, aby szanować zmodernizowane miejsca, a przede wszystkim nie dewastować. To nikomu przecież nie służy.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)