Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Sejmiku we Wrocławiu

wtorek, 24.10.2017 08:33 1269 0

8 października 2017 r. grupa uczniów z klasy 7a i 7d wzięła udział w "Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie" zorganizowanej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego.

Podczas 75-minutowego wykładu multimedialnego w siedzibie Sejmiku we Wrocławiu uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez Wojewodę Dolnośląskiego oraz zasadami funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Na zakończenie przeprowadzony został krótki konkurs z wiedzy o regionie i samorządzie, w którym wygrać można było zestaw gadżetów z logotypem Dolnego Śląska. Dobrą pamięcią wykazał się Wiktor Szydłowski z klasy 7a, który zapamiętał liczbę radnych działających w Sejmiku.

Wycieczka do sejmiku była bardzo ciekawa. Budynek, w którym znajduje się sejmik, jest ogromny. W sali, do której nas zaprowadzono, siedzieli uczniowie z innych szkół, którzy słuchali wykładowcy. Wykład trwał około 2 godzin, niesamowite ile musi pamiętać człowiek uczący, że przez 2 godziny mówi i tłumaczy uczestnikom z przerwami kilkusekundowymi na napicie się wody.Ada Sowa, klasa 7d

Dodaj komentarz

Komentarze (0)