Uczniowie ze Strzegomia zajęli 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie [Wideo]

piątek, 17.3.2023 10:51 237 0

6-osobowa drużyna uczniów w składzie: Dawid Andrzejak, Maja Kalinowska, Adam Kiełbasa, Ewa Lipińska, Natan Wojtasik i Krzysztof Zbyrowski z Technikum im. Księcia Bolka II w Strzegomiu, na początku marca br. wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie pn. "MOJE PODWÓRKO JEST W EUROPIE". Szkolnymi koordynatorami konkursu byli nauczyciele: Ilona Dobrochowska i Renata Dziurla.

Konkurs został zorganizowany przez Polską Agencję Prasową dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepsza pracę ukazującą, jak fundusze europejskie wpływają na codzienne życie Polaków i rozwój ich lokalnego otoczenia. Warto wspomnieć, że w konkursie wzięło udział 111 uczestników z całej Polski. Komisja konkursowa wybrała trzy najciekawsze projekty spośród filmów i zdjęć przygotowanych przez poszczególne zespoły uczniowskie.

Nasi uczniowie zajęli 3. miejsce za przygotowany film o Strzegomiu, w którym jury doceniło "ciekawe podejście do realizacji filmu". Wygraną w konkursie są warsztaty z modelowania i druku 3D, łączące edukację technologiczną i STEAM z zaangażowaniem w aranżacje przestrzeni wspólnych np. szkolnej klasy. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy modelowania i druku 3D oraz obsługi drukarek 3D. Gratulujemy tego sukcesu i życzymy dalszego samorozwoju.

Nagrodzony film:

Gmina Strzegom

Dodaj komentarz

Komentarze (0)