Uczniowie z Jaroszowa na wycieczce w Świdnicy

poniedziałek, 27.12.2021 11:20 575 0

W grudniu br. uczniowie z klas 4, 5 i 6 z Jaroszowa wraz z wychowawcami pojechali do świdnickiego kina obejrzeć film „Chłopiec z chmur”.

Bohaterem filmu jest Thomas, typowy nastolatek, który spędza czas na graniu w gry. Pewnego dnia dowiaduje się, że musi spędzić trzy tygodnie wakacji ze swoim ojcem – zapalonym ornitologiem, którego uważa za dziwaka. Tym bardziej, że jego tata ma zamiar nauczyć gęsi … latać. A tak naprawdę – migrować. Thomas spędza z ptakami wiele godzin, przywiązuje się do nich coraz bardziej - gęsi zostają jego przyjaciółmi. Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół wywarła na dzieciach duże wrażenie.

Po projekcji udaliśmy się w stronę Parku Centralnego w Świdnicy. Krótki spacer zaśnieżonymi alejkami parku był pełen przygód i oczywiście okazją do rzucania się śnieżkami. Był też okazją do ponownej integracji, ponieważ cała klasa 4 i kilkoro uczniów klasy 5 przebywało na kwarantannie, więc rozmów i wspólnych zabaw na świeżym powietrzu z pewnością im brakowało.

Źródło: strzegom.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)