komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 25 listopada 2020

Erazma, Katarzyny

Uczniowie uczą się pływać w ramach projektu „Umiem pływać”

środa, 21.10.2020 11:47 , komentarze: 0 , odsłony: 167
kategorie artykułu:

Od września uczniowie szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów kontynuują zajęcia na żarowskim basenie, które realizowane są w ramach projektu „Umiem pływać”. Dzieci zdobywają umiejętności pod okiem instruktorów.

Projekt zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, a głównym celem jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania. Dzieci korzystają z nauki pływania całkowicie bezpłatnie. Mają zapewniony nieodpłatny wstęp na basen oraz zajęcia nauki pływania, które przeprowadzają wykwalifikowani instruktorzy/nauczyciele posiadający uprawnienia nauki pływania.

- Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwość rozwijania sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie to zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych na basenie. Wiedzą, że pływanie postrzegane jest jako sport najbardziej wszechstronny i bezpieczny. Mali pływacy rozwijają  koordynację ruchową. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy – mówi Marzena Zięba ze Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
wtorek, 24.11.2020 14:18
poniedziałek, 23.11.2020 12:17
poniedziałek, 23.11.2020 11:57
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz