komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 20 lutego 2020

Leona, Ludomira

Uczniowie Banacha na uroczystości otwarcia wystawy o Emilu Krebsie w MSZ w Berlinie

niedziela, 19.1.2020 18:34 , komentarze: 0 , odsłony: 483
kategorie artykułu:

W czwartek, 16.01.2020 roku w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Niemiec w Berlinie odbyło się otwarcie wystawy poświęconej Emilowi Krebsowi, w której wzięła udział delegacja z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy. 

Zaproszenie na uroczystość to efekt kilkuletniej współpracy II LO z panem Eckhardem Hoffmanem (stryjecznym wnukiem Emila Krebsa) oraz panem Gunnarem Hille, który do końca 2019 roku był dyrektorem Centrum Języków Obcych MSZ Niemiec. Jednym z owoców współpracy jest organizowany w II LO powiatowy konkurs językowy „Krebsomaniacy”, polegający na popularyzowaniu nauki języków obcych (szczególnie innych niż język angielski).

Nauczyciele szkoły dbają o popularyzowanie postaci słynnego poligloty. W czasie lekcji, w nowoczesnych pracowniach językowych, wykorzystują multimedialne informacje o Emilu Krebsie a także wydany w obu językach komiks. 

Podczas ostatniej wizyty niemieckich gości w świdnickim liceum zaproponowano naszym uczniom wykonanie prac na wystawę w Berlinie. Pod opieką pani Alicji Stawarz oraz Aleksandry Królak-Wąsowicz młodzież Banacha zaangażowała się w przygotowanie prac malarskich, graficznych i multimedialnych. Młodzież przygotowała prace oraz prezentacje, które zostały pokazane na jednym z modułów wystawy w holu ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec. Spośród wykonanych prac stronie niemieckiej najbardziej spodobał się plakat Marcina Lasaka z klasy pierwszej matematyczno-fizycznej. 

Delegacja  Banacha, dzięki Starostom Świdnickim, dotarła do Berlina w dniu wystawy. Po serdecznym przywitaniu pan Gunnar Hille oprowadził młodzież i nauczycieli po gmachu Auswärtiges Amt. Następnie odbył się uroczysty obiad na 7. piętrze Ministerstwa, skąd rozpościera się widok na panoramę Berlina. Delegacja miała okazję porozmawiać z krewnymi Emila Krebsa. 

Wystawa została zorganizowana przez Pana Eckharda Hoffmanna. Pan Hoffmann od 2005r. prowadzi badania na temat życia i działalności krewnego. II LO im. Stefana Banacha również współuczestniczyło w tworzeniu wystawy o Emilu Krebsie. 

W otwarciu wystawy z II LO wzięli udział uczniowie: Zuzanna Czernicka i Marcin Lasak, nauczycielki języka niemieckiego: pani Aleksandra Królak- Wąsowicz i pani Alicja Stawarz oraz dyrektor Jacek Iwancz. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
środa, 19.2.2020 09:44
wtorek, 18.2.2020 14:21
wtorek, 18.2.2020 14:19
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SKUP AUT
SKUP AUT