komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 31 marca 2020

Beniamina, Dobromierza


Turniej gier i zabaw sportowych

wtorek, 18.2.2020 14:19 , komentarze: 0 , odsłony: 187
kategorie artykułu:

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej była areną gminnego turnieju gier i zabaw dla uczniów klas I-IV. W sportowych rozgrywkach wzięło udział ponad 60 uczniów  z pięciu szkół podstawowych: Bystrzycy Górnej, Lutomi Dolnej, Mokrzeszowa, Pszenna i Grodziszcza.

Głównym celem turnieju było zapewnienie uczniom aktywnego spędzania  wolnego czasu, stosowanie zasady fair play we współzawodnictwie, a także integracja uczniów z różnych placówek gminnych.

Drużyny miały do wykonania siedem  zadań sprawnościowych, w tym  pokonanie dwóch torów przeszkód, strzały piłką do bramki, rzuty obręczami i woreczkami do celu, celowanie krążkiem hokejowym do minibramek, przeciąganie liny. Nad poprawnością i oceną poszczególnych konkurencji czuwali sędziowie z LKS–su.

Wszystkie drużyny sprawnie radziły sobie z poszczególnymi zadaniami. Uczniowie walcząc o punkty dla  swoich placówek wykazali się dużą sprawnością fizyczną, poczuciem odpowiedzialności, umiejętnością pracy w zespole, a przede wszystkim wspaniałą zabawą.

W tegorocznym turnieju puchary dla swoich szkół wywalczyły drużyny z SP w Lutomi Dolnej (I miejsce), z SP w Mokrzeszowie (II miejsce) oraz z SP w Bystrzycy Górnej (III miejsce). Indywidualnie natomiast zostali docenieni wszyscy uczestnicy zmagań sportowych i każdy otrzymał medal, co było sprawiło wielką radość  małym sportowcom.

Turniej w Bystrzycy Górnej był kolejną odsłoną sportowych ferii w gminie Świdnica.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
poniedziałek, 30.3.2020 15:37
poniedziałek, 30.3.2020 14:25
sobota, 28.3.2020 13:39
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra