komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Trwają prace przy budowie nowego Żłobka

piątek, 20.7.2018 09:07 , komentarze: 0 , odsłony: 275
kategorie artykułu:

Zakończył się pierwszy etap prac związanych z budową nowego budynku żłobka przy Bajkowym Przedszkolu w Żarowie. Budynek w stanie surowym jest już gotowy, zyskał także dach, a w tej chwili wykonywane są tam prace elektryczne i hydrauliczne. 

Zgodnie z podpisaną umową, nowy obiekt oświatowy ma być gotowy późną jesienią, ale na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie dzieci zostaną do niego przyjęte. Budowa żłobka to kolejne zadanie realizowane przy współudziale pozyskanych przez gminę Żarów środków unijnych. W ramach projektu "Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj" na terenie miasta powstanie nowy budynek oświatowy przeznaczony do użytku najmłodszych mieszkańców. - Jesteśmy już na etapie zakończenia prac hydraulicznych i w tej chwili rozpoczną się już roboty tynkarskie wewnątrz budynku. Czekają nas jeszcze prace elektryczne, a w następnej kolejności przystąpimy do wylania posadzek. Niebawem pojawią się również zmiany na terenie przy powstającym budynku żłobka. W międzyczasie ruszy tutaj budowa chodników i dojść do nowej placówki - mówi Krystian Staworzyński podwykonawca inwestycji KS Invest Dom.

Wszystkie prace przebiegają zgodnie z opracowanym harmonogramem. Pierwsze roboty przy budowie budynku nowego żłobka ruszyły początkiem roku, Nie minęło kilka miesięcy i na terenie Bajkowego Przedszkola wnosi się kolejny nowy budynek. Projekt, w ramach którego realizowana jest inwestycja, zakłada budowę żłobka, który wyposażony zostanie w dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz salę widowiskową z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Powstanie także zaplecze kuchenne oraz szatnia i toalety dla personelu. - Budowa żłobka, który powstaje przy Bajkowym Przedszkolu to kolejne ważne zadanie inwestycyjne, które realizowane jest na terenie naszego miasta. Budynek został tak zaprojektowany, aby zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo i wygodę. Będzie bardzo przestronny i funkcjonalny. Chcemy, aby edukacja w naszym przedszkolu była jak najbardziej efektywna i komfortowa zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli - podkreśla burmistrz Leszek Michalak.

Koszt budowy nowego budynku żłobka to kwota 2.660.490 złotych. Inwestycja jest finansowana ze środków własnych budżetu gminy Żarów i pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 831 716,00 złotych, które zostało przyznane w ramach Oś priorytetowa: Infrastruktura spójności społecznej, Działanie: Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Poddziałanie: 6.1.4 Inwestycje w infrastrukturę społeczną - ZIT AW.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wtorek, 19.2.2019 11:03
wtorek, 19.2.2019 08:37
poniedziałek, 18.2.2019 13:27
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork