komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 24 kwietnia 2019

Horacego, Feliksa

Trwa protest nauczycieli. Czy egzamin gimnazjalny odbędzie się bez przeszkód?

wtorek, 9.4.2019 12:45 , komentarze: 2 , odsłony: 1283
kategorie artykułu:

W związku ze strajkiem nauczycieli, pełni obaw są przede wszystkim rodzice oraz dzieci, którzy już 10 kwietnia mają przystąpić do egzaminu gimnazjalnego. Czy zatem egzaminy te zostaną przeprowadzone w pierwszym planowanym terminie, czy zostaną może przesunięte w czasie?

O możliwości przesunięcia daty testów na antenie TVP Info mówił dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

Nie ma możliwości wyznaczenia nowego terminu egzaminów gimnazjalnych. Ustawa o systemie oświaty bardzo jasno określa, że egzamin główny jest przeprowadzany w kwietniu, egzamin w terminie dodatkowym jest przeprowadzany w czerwcu. (...) Czekamy na opinię prawną czy strajk można uznać za sytuację losową, bo ustawa jasno stanowi o tym, że do egzaminu w czerwcu może przystąpić taki uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w kwietniu z powodów zdrowotnych bądź losowych. Musimy mieć pewność, że wszystko jest zgodne z prawem, żeby nikomu nie przyszło do głowy podważać wyników egzaminów - wyjaśniał szef CKE.

Poniżej publikujemy stanowisko dyrektorów świdnickich szkół podstawowych.

Dyrektorzy Szkół Podstawowych nr 4, nr 2, nr 6 i nr 105 oświadczają, że według posiadanej wiedzy na dzień 9 kwietnia 2019 r. egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z harmonogramem w Szkole Podstawowej nr 6 i Szkole Podstawowej nr 105.

W Szkołach Podstawowych nr 4 i nr 2 I i II część egzaminu odbędzie się zgodnie z ustalonym harmonogramem, natomiast III część egzaminu gimnazjalnego jest zagrożona ze względu na brak możliwości zapewnienia odpowiedniej ilości członków zespołów nadzorujących przebieg egzaminu, o czym poinformowano kuratorium za pośrednictwem portalu edu.kuratorium-wroclaw.pl.

Czytaj także:

[FOTO] Strajk w szkołach: dane z placówek [AKTUALNE INFORMACJE]

fot. archiwum

 

Wasze komentarze

A cóż to za problem zmienić zapisy ustawy dziś w...
środa, 10.04.2019 08:37 autor: emerytowany nauczyciel

sobota, 20.4.2019 11:45
10
sobota, 20.4.2019 08:00
3
piątek, 19.4.2019 11:53
176
czwartek, 18.4.2019 17:46
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki