Trwa policyjna akcja „Prędkość”

piątek, 12.8.2022 11:03 392 0

Od wczesnych godzin rannych dolnośląscy policjanci prowadzą wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”. Biorą w nich udział głównie funkcjonariusze z komórek ruchu drogowego, którzy sprawdzają między innymi, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Podczas ostatniej tego typu akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad tysiąc kierowców, którzy przemieszczali się różnego rodzaju pojazdami. Niestety 20 procent z nich przekroczyło dozwoloną prędkość.

Działania prowadzone przez policjantów mają też charakter „kaskadowych” pomiarów statystycznych. Oznacza to częstą zmianę miejsca pomiaru prędkości, które uzależnione jest od występujących zagrożeń oraz intensywności łamania przepisów drogowych przez kierowców w danym obszarze.

Akcja ma na celu, nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że nieodpowiednie przygotowanie do podróży, brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych i obowiązujących przepisów, niejednokrotnie prowadzi do bardzo poważnych w skutkach zdarzeń.

- Funkcjonariusze podczas tego typu działań wykonują czynności w taki sposób, aby wyrabiać u kierowców przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu nieuchronna. Obecna akcja ma charakter ogólnopolski, a podczas ostatnich takich działań realizowanych na ternie Dolnego Śląska, policjanci skontrolowali ponad tysiąc kierowców. Niestety 20 procent z nich przekroczyło dozwoloną prędkość - mówi   asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Rzecznik Prasowy KWP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)