Trwa budowa osiedla domów jednorodzinnych w Strzegomiu [Foto]

wtorek, 7.2.2023 08:00 760 0

Trwa budowa strzegomskiego osiedla domów jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej. Od strony ul. Konopnickiej budowa wygląda, jakby już niebawem miała się zakończyć.

Z uwagi jednak na okres zimowy prace na budowie uległy spowolnieniu. Utrudnione są roboty wykończeniowe i elewacyjne. Obecnie trwają prace brukarskie wewnątrz osiedla od strony toru kolejowego, ponadto schody stalowe wejściowe do mieszkań są wyposażane w stopnie drewniane i podesty.

Wewnątrz mieszkań sukcesywnie trwa tak zwany biały montaż, czyli montowane są urządzenia sanitarne. W lokalach, gdzie uruchomiono już ogrzewanie trwają prace związane z układaniem paneli i malowaniem. Zakończenie budowy osiedla spodziewane jest na przełomie kwietnia i maja br. Później nastąpi procedura przekazania mieszkań do użytkowania.

Zadanie jest dofinansowane na poziomie ok. 12 mln zł przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Dopłat na tworzenie lokali mieszkalnych. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 15 mln zł.

Gm. Strzegom

Dodaj komentarz

Komentarze (0)