Szlachetna paczka dla rodzin w potrzebie. Wesprzyjmy osoby, które zmagają się z trudną sytuacją życiową [SZCZEGÓŁY]

wtorek, 5.12.2023 11:17 802 0

Szlachetna Paczka to projekt społeczny, który już od 22 lat jest wspiera zarówno materialnie, jak i mentalnie rodziny i osoby w trudnej sytuacji życiowej. Prezentujemy krótkie opisy sytuacji osób z naszego powiatu, które zostały objęte wsparciem programu. Nie bądźmy obojętni na ich los! Pomóżmy!

Pani Katarzyna ze Świdnicy
Pani Katarzyna mieszka sama, wraz ze swoją kotką. W wieku 22 lat uczestniczyła w wypadku samochodowym, który zniszczył jej całe życie. Pani Katarzyna ma złamany kręgosłup oraz straciła 50% czucia w rękach. Przed wypadkiem pani Kasia kochała chodzić po górach, jej marzeniem było zostać jednym z pracowników GOPRU. Uwielbiała grać na gitarze, pływać, szydełkować, malować oraz rozwijać się intelektualnie. Po wypadku kobieta dostała od lekarza zakaz pracy, najprostsze czynności zaczęły sprawiać jej trudność, nie jest sama w stanie odkręcić słoika lub zrobić zakupów.

3 kluczowe potrzeby: Drzwi balkonowe + montaż, Kule, Materac oraz poduszka ortopedyczna

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Renata z rodziną, Strzegom
Pani Renata razem z mężem wychowali dwóch synów, którzy usamodzielnili się i wyprowadzili się z rodzinnego domu. Wiedli spokojne życie realizując swoją pasje, wędrówki po górach. W roku 2022 wykryto u mężczyzny krwiaka mózgu. Podczas leczenia krwiak się rozlał i to spowodowało poważne uszkodzenie mózgu. Następstwami tego byłą padaczka pourazowa. Konieczna była operacja, a następnie leczenie i rehabilitacja, ponieważ stan pana Piotra był bardzo ciężki - nie chodził, miał niedowład prawej ręki i nogi, był leżący. Pan Piotr jest osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym, wymaga całodobowej opieki. Mimo tragedii, jaka ich spotkała nie poddali się i walczą wspólnie o zdrowie mężczyzny. Chętnie wracają wspomnieniami do swoich wspólnych pasji, lubią oglądać pamiątkowe zdjęcia z górskich podróży. Mają nadzieję, że jeszcze razem spojrzą na słońce ze szczytu gór. Wspólnie oglądają tv, seriale. Pan Piotr pięknie maluje.

3 kluczowe potrzeby: bon na turnus rehabilitacyjny, środki czystości, odzież

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Aleksandra z rodziną, Strzegom
Pani Aleksandra, zanim poznała męża pracowała jako sprzedawca. Teraz zajmuje się dwójką małych dzieci. Aktualnie znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. We wrześniu jej mąż trafił do więzienia. Od tej chwili wraz z dziećmi została pozbawiona środków do życia. Niecały rok temu przeprowadziła się do mieszkania socjalnego, które położone jest na wsi. Do sklepu, czy ośrodka zdrowia musi dojeżdżać środkami transportu publicznego. W miejscowości, w której mieszka nie zna nikogo, z kim mogłaby zostawić dzieci. Pracy również nie może podjąć z uwagi na to, że tamtejsze przedszkole nie przyjmuje tak małych dzieci jak Karolina. Jednak kobieta nie poddaje się. Mówi, że ma dzieci i musi dla nich być silna.

3 kluczowe potrzeby: żywność, Stół okrągły z 4 krzesłami, środki czystości

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Ewa z rodziną, Świebodzice
Pani Ewa ma 47 lat. Jest matką dwójki dzieci Kamila i Oliwii. Pracuje w sklepie, jako kasjerka. Kamil, żeby podreperować domowy budżet, przerwał naukę i rozpoczął pracę w magazynie. Życie z jednej pensji było bardzo trudne, tym bardziej że pani Ewa cały czas walczy o odzyskanie dwunastoletniej córki, która na razie jest z nią czasowo. Drogi życia pani Ewy były kręte i wyboiste, ale znalazła siłę, żeby zawalczyć o siebie i swoje dzieci. Odeszła od agresywnego partnera, poszła do pracy, zaczęła spłacać długi. Od roku jest też trzeźwa. Bardzo wspierają ją w tym dzieci. One obecnie stanowią dla niej sens istnienia. Rodzina lubi spędzać razem czas. Wspólnie chodzą na grzyby, pieką ciasta i zajmują się psem. Kamil interesuje się budowlanką. Marzy o zrobieniu Prawa Jazdy. Poszerzyłyby one możliwości chłopaka. Oliwia bardzo chciałby wrócić do swojego hobby, którym jest akrobatyka. Pani Ewa pragnie własnego mieszkania, aby nie płacić tylu pieniędzy za wynajem ale najważniejsze dla niej jest zdrowie i szczęście rodziny.

3 kluczowe potrzeby: żywność, środki czystości, odkurzacz

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Ewelina z rodziną, Świebodzice
Jest to rodzina, która boryka się z trudnościami związanymi ze stanem zdrowia matki oraz syna. Walka z chorobami absorbuje zarówno większość czasu członków rodziny, jak i środków finansowych. Obejmuje to różnorodne zabiegi i wydatki na leki z powodu różnych chorób, takich jak białaczka, padaczka, depresja, przeszczepy, cukrzyca, łuszczyca, stwardnienie, ropień płuca oraz inne choroby współtowarzyszące. To tylko niewielki fragment tego, z czym rodzina musi się mierzyć. Aktualnie pani Ewelina korzysta z ciągłej tlenoterapii. Pan Mariusz pracuje w pobliskim zakładzie, syn Cezary uczęszcza do szkoły w sąsiednim mieście, z powodu schorzeń posiada orzeczenie niepełnosprawności. Do czasu choroby pani Eweliny ich życie było stosunkowo normalne. Niestety, obecne prognozy nie są optymistyczne. Rodzina bardzo się wspiera i stara się zmagać ze swoimi problemami na tyle, ile potrafi. Siłę daje im nadzieja na poprawę zdrowia i spokój.

3 kluczowe potrzeby: żywność, środki czystości, pralka

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Anna, Świdnica
Pani Anna do niedawna opiekowała się chorym mężem, który niestety zmarł parę miesięcy temu. Choroba całkowicie zmieniła życie tej rodziny. Zwykle to oni pomagali innym, a wówczas okazało się, że sami potrzebują pomocy. Musieli zamknąć prowadzoną działalność gospodarczą i skupić się na ratowaniu zdrowia męża. Niestety walka ta po paru ciężkich latach została przegrana. Teraz pani Anna musi zmierzyć się z nową i jakże trudną rzeczywistością.

3 kluczowe potrzeby: lodówka, nebulizator - inhalator, odzież

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Małgorzata z rodziną, Świebodzice
Rodzina prowadzi skromne życie, jest związana silną więzią miłości i wzajemnego szacunku. Wspólnie pomagają sobie i starają się dzielić obowiązkami domowymi. Pani Małgorzata, ze względu na chorobę męża, pracuje tylko na pół etatu. Pan Marek boryka się z problemami zdrowotnymi wynikającymi ze schorzenia kręgosłupa. Uniemożliwia mu to podjęcie pracy zarobkowej. Dzieci uczą się w pobliskiej szkole podstawowej. Sytuacja rodziny pogorszyła się wraz z chorobą pana Marka. Związane jest z tym ograniczenie budżetu domowego, który wspomagany jest świadczeniami socjalnymi. Rodzina bardzo lubi spędzać wspólnie czas. Jej członkowie posiadają liczne talenty. Adam m.in. świetnie gra w piłkę nożną, a Weronika przepięknie maluje.

3 kluczowe potrzeby: żywność, środki czystości, ubrania

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Roksana z rodziną, Świebodzice
Rodzina wielodzietna: mama Roksana, córka Zuzanna, syna Oktawian i najmłodszy Norbert. Rodzina jest mocno ze sobą zżyta. Bardzo się wspierają. Wspólnie stawiają czoła wszelkimi sprawom, pomagając sobie nawzajem. Choć życie rodziny nie jest łatwe, pani Roksana dzielnie i z poświęceniem stara się wychować dzieci na dobrych ludzi, cieszących się z tego, co mają. Pani Roksana pracuje dorywczo, ale szuka stałego zatrudnienia, które mogłaby pogodzić z opieką nad najmłodszym synem. Starsze dzieci pomagają jej, ile mogą. Zuzanna, jeszcze się uczy, ale już zapowiada, że jak tylko zostanie fryzjerką, pójdzie do pracy, żeby wesprzeć budżet rodzinny. Silną stroną rodziny jest niesamowita empatia każdego z jej członków oraz liczne zainteresowania, które rozwijają.

3 kluczowe potrzeby: Żywność, Środki czystości, Łóżko piętrowe

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

Pani Halina z rodziną, Świebodzice
Rodzina pani Haliny jest rodziną wielopokoleniową. Na niewielkim metrażu żyją razem: mama, dzieci oraz wnuki. W sumie dziewięć osób. Trudności towarzyszą im od wielu lat. Śmierć męża pani Haliny, powrót do domu najstarszej córki z dziećmi. Dodatkowo były partner pani Kamili nie chce płacić alimentów. Mimo ciężkich warunków lokalowych starają się być dla siebie wsparciem. Kochają się i próbują powoli wyjść z trudnej sytuacji. Dorośli członkowie rodziny podjęli pracę w lokalnym przedsiębiorstwie. Dzieci uczęszczają do szkoły w pobliskiej miejscowości. Maluchami w domu zajmuje się pani Kamila. Rodzina jest ze sobą bardzo zżyta. Każdy z jej członków posiada swoje talenty i zainteresowania. Pan Karol i pan Kacper wspólnie majsterkują, Natalia świetnie jeździ na rolkach i łyżwach, Zuzanna pięknie rysuje. Wszyscy chętnie spędzają czas na rozmowie i rodzinnych spacerach.

3 kluczowe potrzeby: Żywność, Chemia, Odzież

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS

 

źródło: Szlachetna Paczka

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)