komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 6 sierpnia 2021

Slawy, Jakuba

Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi

wtorek, 27.4.2021 14:21 , komentarze: 0 , odsłony: 435
kategorie artykułu:

Dzień Ziemi, corocznie obchodzony 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto. Obchodzony jest od 1970 roku i jego celem jest zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, w tym promowanie zachowań proekologicznych.

Pomimo nauki zdalnej uczniowie wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów chętnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. O ekologii nie zapomniały także przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

- Bajkowe Przedszkole w Żarowie każdego roku przygotowuje się do Dnia Ziemi. W każdej grupie organizowane są zajęcia, na których uczymy dzieci, że wszyscy bierzemy odpowiedzialność za naszą planetę. To miejsce, gdzie spędzamy czas, uczymy się, bawimy. To miejsce ważne dla nas wszystkich – mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

- W naszej szkole na co dzień promowane są proekologiczne postawy oraz poczucie świadomości wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Poruszane są tematy dotyczące dbałości i ochrony środowiska naturalnego na zajęciach lekcyjnych, uczniowie przygotowują się do Konkursu Ekologicznego i wykonują prace plastyczne. W tym roku obchody Dnia Ziemi poprzedziliśmy obchodami Dnia Wody. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie „Kropla wody”, które jest zamieszczone na stronie internetowej spimbramowice.pl – mówiła Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

- Na terenie naszej szkoły powstał ogródek ekologiczny, gdzie nasi uczniowie będą mogli posadzić rośliny i zioła. Niebawem powstanie także zielona sala dydaktyczna, również do dyspozycji naszych uczniów. Ponadto, z okazji Dnia Ziemi ogłosiliśmy także konkurs ekologiczny „Ziemia Mój Dom”, wykonane prace można podziwiać na stronie internetowej szkoły oraz w holu placówki przy ul. 1 Maja w Żarowie – mówił Adam Ciupiński wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Żarowie.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 2.8.2021 13:36
czwartek, 15.7.2021 09:11
wtorek, 6.7.2021 12:10
środa, 30.6.2021 14:30
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D