komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 maja 2021

Igi, Miry

Szkolne obchody Światowego Dnia Ziemi

wtorek, 27.4.2021 14:21 , komentarze: 0 , odsłony: 242
kategorie artykułu:

Dzień Ziemi, corocznie obchodzony 22 kwietnia uważany jest za największe ekologiczne święto. Obchodzony jest od 1970 roku i jego celem jest zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, w tym promowanie zachowań proekologicznych.

Pomimo nauki zdalnej uczniowie wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów chętnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. O ekologii nie zapomniały także przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

- Bajkowe Przedszkole w Żarowie każdego roku przygotowuje się do Dnia Ziemi. W każdej grupie organizowane są zajęcia, na których uczymy dzieci, że wszyscy bierzemy odpowiedzialność za naszą planetę. To miejsce, gdzie spędzamy czas, uczymy się, bawimy. To miejsce ważne dla nas wszystkich – mówiła Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

- W naszej szkole na co dzień promowane są proekologiczne postawy oraz poczucie świadomości wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Poruszane są tematy dotyczące dbałości i ochrony środowiska naturalnego na zajęciach lekcyjnych, uczniowie przygotowują się do Konkursu Ekologicznego i wykonują prace plastyczne. W tym roku obchody Dnia Ziemi poprzedziliśmy obchodami Dnia Wody. Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie „Kropla wody”, które jest zamieszczone na stronie internetowej spimbramowice.pl – mówiła Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

- Na terenie naszej szkoły powstał ogródek ekologiczny, gdzie nasi uczniowie będą mogli posadzić rośliny i zioła. Niebawem powstanie także zielona sala dydaktyczna, również do dyspozycji naszych uczniów. Ponadto, z okazji Dnia Ziemi ogłosiliśmy także konkurs ekologiczny „Ziemia Mój Dom”, wykonane prace można podziwiać na stronie internetowej szkoły oraz w holu placówki przy ul. 1 Maja w Żarowie – mówił Adam Ciupiński wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Żarowie.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 27 min temu
poniedziałek, 10.5.2021 09:13
poniedziałek, 10.5.2021 08:50
czwartek, 6.5.2021 09:32
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe