komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 6 marca 2021

Rózy, Jordana

Świetlica w Rusku na wysokim poziomie

poniedziałek, 22.2.2021 10:30 , komentarze: 0 , odsłony: 204
kategorie artykułu:

W ostatnich miesiącach świetlica wiejska w sołectwie Rusko przeszła dużą metamorfozę, otrzymując nowe życie. Pomieszczenia zostały odnowione, a wszystkie usterki usunięte. Koszt robót budowlanych wyniósł ok. 20 tys. zł.  Materiały budowlane zostały zakupione w ramach funduszu sołeckiego. Wykonawcą remontu była firma ADMECH Dariusz Janiak ze Strzegomia.  

Główna sala została pomalowana oraz wymieniono w niej oświetlenie. Cały wystrój jest utrzymany w stylu, który pozwala na organizację wielu różnych spotkań i imprez. Także mała sala, która jest głównym miejscem spotkań kulturalno-edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców tej miejscowości, została wyposażona w nowe meble. W kuchni została zamontowana klimatyzacja; wcześniej pomieszczenie to nie miało odpowiedniej cyrkulacji powietrza. 

Radość sołtysa

Z remontu niezwykle cieszy się gospodarz Ruska Mieczysław Łopatka, który w tym miejscu chce podziękować wielu ludziom, bez których nie udałoby się zmienić wizerunku świetlicy.
- Pragnę podziękować całej Radzie Sołeckiej Ruska, która była prekursorem zmian. Dziękuję również wielu osobom spoza rady, które mocno pomagały w remoncie tj. Tomaszowi Gesingowi, Michałowi Bochyńskiemu i Celinie Giemzie oraz naszym wspaniałym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. W imieniu mieszkańców dziękuję oczywiście burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie, który wspomógł nas finansowo. Dziękuję również dyrekcji i pracownikom Strzegomskiego Centrum Kultury za koordynowanie prac podczas remontu. Krzysztof Kalinowski oraz Józef Hernik bardzo nam pomogli przy organizacji prac remontowych – podkreśla sołtys. 

Jakie plany po pandemii?

Rusko słynie z kilku cyklicznych imprez okolicznościowych, które ze względu na pandemię koronawirusa musiały zostać odwołane. Nie da się zaprzeczyć, że miejscowe zabawy cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców gminy Strzegom i innych pobliskich miejscowości. Ich organizatorki, czyli członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z niecierpliwością czekają na zniesienie obostrzeń, gdyż tęsknią za wspaniałą atmosferą i wspólną integracją. Dzieci z Ruska również mają nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy, ponieważ są spragnione kontaktów z rówieśnikami podczas zajęć, które prowadzi Aleksandra Bochyńska (na zdjęciu). 

To nie koniec remontów

Czas pandemii udało się wykorzystać na wprowadzenie wielu zmian, ale to nie koniec.
W bieżącym roku świetlica zostanie wyposażona w klimatyzację na głównej sali, a kuchnia zyska dodatkowe umeblowanie. - Jesteśmy przekonani, że nowy wygląd świetlicy sprawi, że będzie ona rozchwytywana wśród mieszkańców Ruska i całej gminy. Ufam, że koronawirus jest w odwrocie i niebawem wspólnie zatańczymy w naszej nowej świetlicy – kończy Mieczysław Łopatka. 

 

Wasze komentarze

piątek, 5.3.2021 10:58
piątek, 5.3.2021 09:29
czwartek, 4.3.2021 12:41
czwartek, 4.3.2021 09:22
czwartek, 4.3.2021 10:48
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D