komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Kariny, Gustawa

Świebodzickie inicjatywy lokalne z szansą na dofinansowanie

wtorek, 22.6.2021 08:42 , komentarze: 0 , odsłony: 259
kategorie artykułu:

Budowa placu zabaw, zakup sprzętu komputerowego, ocieplenie budynku szkoły – to przykłady projektów, które mogą otrzymać do 20 000 zł dofinansowania. Kolejny raz instytucje i organizacje pozarządowe z gminy Świebodzice zostały zaproszone do programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Czas na zgłoszenia kończy się 30 czerwca.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to program grantowy dla samorządów, ich jednostek organizacyjnych - np. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej - oraz organizacji pozarządowych, organizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE). Już po raz trzeci firma dofinansuje inicjatywy lokalne na terenach, w których prowadzi działania inwestycyjne oraz eksploatacyjne. Wśród nich, po raz kolejny, znajdzie się gmina Świebodzice. W poprzednich latach wśród zwycięskich projektów znalazły się m.in. zakup defibrylatorów oraz wyposażenie ścieżek edukacyjno-przyrodniczych.

Tym razem lokalni działacze i aktywiści mogą zgłaszać projekty w kategoriach aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne poprawiające jakość życia mieszkańców.

– „WzMOCnij swoje otoczenie” to program, który odpowiada na potrzeby mieszkańców. Działamy precyzyjnie, nie zgadujemy co może być przydatne. Zapraszamy do współpracy samorządy, praktyków, lokalnych liderów i instytucje, czyli osoby oraz podmioty, które dobrze znają potrzeby swoich społeczności i potrafią wskazać najlepsze rozwiązania lokalnych problemów – mówi Aleksander Maicher z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE. – W tym roku w całej Polsce dajemy lokalnym społecznościom rekordowe wsparcie w wysokości 3,3 miliona złotych – dodaje. 

Uczestnicy programu opracowują rozwiązania, które nie tylko odpowiadają na konkretne potrzeby, ale także służą przez kolejne dziesięciolecia. Wśród nagrodzonych w zeszłym roku projektów z województwa dolnośląskiego znalazły się te polegające na m.in. zakupie sprzętu komputerowego dla Szkoły Podstawowej w Lubaniu, zadaszeniu muszli koncertowej
w Lwówku Śląskim, budowie street workout parku w Świerzawie czy też modernizacji placu zabaw w Dobromierzu. Dzięki programowi „WzMOCnij swoje otoczenie” Miejska Biblioteka Publiczna ze Świebodzic zorganizowała warsztaty edukacyjne dla dzieci “Kodowanie na dywanie”, a świebodzicki Urząd Gminy otrzymał wsparcie na zakup defibrylatorów.

Poza Świebodzicami do aktualnej rekrutacji zaproszone zostały także inne dolnośląskie gminy – Gryfów Śląski, Lubań, Pielgrzymka, Nowogrodziec, Paszowice oraz Wleń. Uczestnicy mogą zgłaszać swoje pomysły do 30 czerwca. Wyniki tej tury rekrutacji poznamy już w lipcu. Regulamin programu, formularz zgłoszeniowy, zasady składania wniosków oraz wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.wzmocnijotoczenie.pl. 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 30.7.2021 09:36
czwartek, 29.7.2021 12:28
czwartek, 29.7.2021 12:21
czwartek, 29.7.2021 10:31
czwartek, 29.7.2021 10:27
środa, 28.7.2021 10:22
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica