Świebodzice z wyposażeniem sali integracji sensorycznej w ramach projektu społecznego

poniedziałek, 30.8.2021 08:56 402 0

Jesień przyniesie dobre zmiany w regionie! Dzięki wsparciu z programu „WzMOCnij swoje otoczenie” Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach zyska nowe wyposażenie sali integracji sensorycznej. 

 

Coraz więcej jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych bierze udział w realizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne dobrosąsiedzkim programie granatowym „WzMOCnij swoje otoczenie”. W trzeciej edycji konkursu, wśród laureatów znalazł się Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach. W ramach otrzymanego grantu  szkoła zakupi nowy sprzęt do sali integracji sensorycznej. To kompleksowy projekt na rzecz kształcenia umiejętności komunikacyjnych wśród uczniów z dysfunkcjami rozwojowymi. W nowej sali powstaną warunki do prowadzenia terapii sensorycznej, rozpoznającej deficyty sensoryczno-motoryczne dzieci. To kolejny projekt realizowany w ramach „WzMOCnij swoje otoczenie” w okolicy. W zeszłych latach wśród zwycięskich projektów znalazły się działania polegające m.in. na zakupie defibrylatorów i stacji dezynfekujących czy zakupie i montażu klimatyzatorów w szkole podstawowej.   

Tegoroczna edycja programu jest wyjątkowa – organizujemy ją na terenie 140 gmin i powiatów z całego kraju! Za nami dwie tury rekrutacji, do których zgłosiło się rekordowo dużo uczestników. Otrzymaliśmy 246 zgłoszeń, w których lokalne społeczności prezentowały swoje pomysły wzmacniające aktywność fizyczną, bezpieczeństwo, edukację, wspólną przestrzeń publiczną, środowisko naturalne lub zdrowie. –  mówi Szymon Kostiuk, koordynator programu. – Nasze granty to impuls do wprowadzenia dobrych, zmian społecznych. Przekazywanie tej iskry daje ogromną satysfakcję, tym bardziej że proponowane projekty są coraz ciekawsze i coraz bardziej odpowiadają na realne potrzeby mieszkańców – dodaje.

Z efektów programu „WzMOCnij swoje otoczenie” korzystają niemal wszystkie grupy społeczne. Wśród nagrodzonych podmiotów nie brakuje Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół podstawowych, przedszkoli, ośrodków sportu oraz pomocy społecznej. Program rozszerza także swój zasięg terytorialny – realizacje sygnowane logo PSE znaleźć można już w województwach mazowieckim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, wielkopolskim, lubuskim, pomorskim  i zachodniopomorskim. – Dzięki wspieraniu oddolnych inicjatyw społecznych możemy wzmacniać gminy kompleksowo. Nie tylko dostarczając im dobrej jakości prąd, ale i umożliwiając wprowadzenie małych-wielkich zmian, które poprawiają dobrostan i bezpieczeństwo mieszkańców – informuje Aleksander Maicher z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE. – Lokalnie, na terenie inwestycji Mikułowa-Świebodzice dofinansowaliśmy aż 19 projektów na łączną kwotę ponad 380 tysięcy złotych! 

O nagrodzonych projektach, etapach realizacji i efektach, jakie przynoszą przeczytać można na stronie programuwww.wzmocnijotoczenie.pl.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)