komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 11 sierpnia 2020

Klary, Zuzanny

Świebodzice przez błąd urzędników zostały bez skarbnika?

piątek, 31.7.2020 12:23 , komentarze: 7 , odsłony: 1522
kategorie artykułu:

Konflikt dwóch obozów w Świebodzicach trwa w najlepsze. Tym razem opozycja zarzuca burmistrzowi podjęcie błędnej uchwały ws. odwołania skarbnika miasta. 

- Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pod obrady została przedłożona uchwała w sprawie odwołania dotychczasowej skarbniczki, pani Luizy Gass-Sokólskiej, która zdecydowała się przejść na emeryturę. Stosowny projekt wyszedł spod ręki burmistrza Pawła Ozgi, który go podpisał. Ale w czym rzecz? W uchwale napisane jest, że skarbnik zostaje odwołany z funkcji z dniem jej podjęcia, czyli 27 lipca, natomiast umowa o pracę zostaje rozwiązana 25 sierpnia. Jaki jest tego efekt? Gmina od poniedziałku nie posiada formalnie skarbnika, choć pani Luiza do 25 sierpnia pozostaje pracownikiem. Nie można zawierać umów i zobowiązań, ani składać wniosków o dofinansowania, gdyż obok burmistrza wymagany jest również podpis skarbnika. Pod dużym znakiem zapytania staje zatem wniosek o przyznanie rządowej promesy na 1,4 mln zł - czytam na jednym z profili na facebooku.

W ślad za tym, na stronie urzędu pojawiło się oświadczenie, w którym władze miasta przekonują o prawidłowości podjętej przez siebie uchwały.

W związku z pojawiającymi się w na portalach społecznościowych nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi odwołania Pani Skarbnik Luizy Gass-Sokólskiej informujemy, że odwołanie nastąpiło w świetle prawa.Opinię w tej sprawie wydały dwie kancelarie prawne obsługujące Urząd Miejski w Świebodzicach. Niezasadne są zarzuty jakoby Gmina Świebodzice pozostała bez Skarbnika, a Pani Skarbnik miała by mieć z tego tytułu poważne problemy. Kancelarie prawne obsługujące Urząd wydały opinię, że zgodnie ze złożonym wnioskiem i podjętą uchwałą Rady Miejskiej pani Luiza Gass-Sokólska może pełnić funkcję Skarbnika Miasta do 25 sierpnia 2020 r. - mówią władze miasta.

 

Wasze komentarze

A radca prawny nie parafuje projektów uchwał? Brawo Wy!
piątek, 31.07.2020 13:44 autor: Wyborca
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec