komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 24 czerwca 2021

Jana, Danuty

Świebodzice przez błąd urzędników zostały bez skarbnika?

piątek, 31.7.2020 12:23 , komentarze: 7 , odsłony: 2851
kategorie artykułu:

Konflikt dwóch obozów w Świebodzicach trwa w najlepsze. Tym razem opozycja zarzuca burmistrzowi podjęcie błędnej uchwały ws. odwołania skarbnika miasta. 

- Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pod obrady została przedłożona uchwała w sprawie odwołania dotychczasowej skarbniczki, pani Luizy Gass-Sokólskiej, która zdecydowała się przejść na emeryturę. Stosowny projekt wyszedł spod ręki burmistrza Pawła Ozgi, który go podpisał. Ale w czym rzecz? W uchwale napisane jest, że skarbnik zostaje odwołany z funkcji z dniem jej podjęcia, czyli 27 lipca, natomiast umowa o pracę zostaje rozwiązana 25 sierpnia. Jaki jest tego efekt? Gmina od poniedziałku nie posiada formalnie skarbnika, choć pani Luiza do 25 sierpnia pozostaje pracownikiem. Nie można zawierać umów i zobowiązań, ani składać wniosków o dofinansowania, gdyż obok burmistrza wymagany jest również podpis skarbnika. Pod dużym znakiem zapytania staje zatem wniosek o przyznanie rządowej promesy na 1,4 mln zł - czytam na jednym z profili na facebooku.

W ślad za tym, na stronie urzędu pojawiło się oświadczenie, w którym władze miasta przekonują o prawidłowości podjętej przez siebie uchwały.

W związku z pojawiającymi się w na portalach społecznościowych nieprawdziwymi informacjami, dotyczącymi odwołania Pani Skarbnik Luizy Gass-Sokólskiej informujemy, że odwołanie nastąpiło w świetle prawa.Opinię w tej sprawie wydały dwie kancelarie prawne obsługujące Urząd Miejski w Świebodzicach. Niezasadne są zarzuty jakoby Gmina Świebodzice pozostała bez Skarbnika, a Pani Skarbnik miała by mieć z tego tytułu poważne problemy. Kancelarie prawne obsługujące Urząd wydały opinię, że zgodnie ze złożonym wnioskiem i podjętą uchwałą Rady Miejskiej pani Luiza Gass-Sokólska może pełnić funkcję Skarbnika Miasta do 25 sierpnia 2020 r. - mówią władze miasta.

 

Wasze komentarze

A radca prawny nie parafuje projektów uchwał? Brawo Wy!
piątek, 31.07.2020 13:44 autor: Wyborca
dzisiaj, 1 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
środa, 23.6.2021 08:45
wtorek, 22.6.2021 13:15
wtorek, 22.6.2021 08:46
wtorek, 22.6.2021 08:45
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz