Świdnickie Recenzje Muzyczne z Sarsą i Pokahontaz oraz coverami Sanah, Sadowskiej i Makowieckiego

czwartek, 25.5.2023 14:35 352 0

Recenzje Muzyczne to działanie, które od kilku lat angażuje świdnickich artystów i fanów muzyki we współpracę z ŚOK. Premiery nagrań z ich udziałem oraz koncerty wskazanych przez nich wykonawców będą miały wkrótce swoją kumulację.

Sarsa i Pokahontaz to artyści, których będzie można zobaczyć na przyszłotygodniowych Dniach Świdnicy. Pojawią się tam dzięki świetnym recenzjom swoich płyt, które do konkursu organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury napisali lokalni fani.

O płycie Sarsy tak pisała w 2020 roku Marzena Kania: "Tytułowa piosenka, mimo że nosi tytuł "Zakryj", odkrywa wszystkie nasze najskrytsze emocje. Pozwala zrozumieć zakryty woalą poezji przekaz nie tylko tego utworu, ale całego albumu." (całość: https://sok.com.pl/recenzje/sarsa-zakryj/)

Natomiast rok wcześniej album Pokahontaz "Renesans" opisywał Igor Ryglowski: "Pokahontaz jest w formie. Płyta została wypełniona dobrymi tekstami i klimatycznymi bitami, o które ponownie zadbał Magiera. Choć nie zawierają one rewolucyjnych efektów, są niezwykle przyjemne dla wielbicieli rapu sięgającego korzeniami do lat 90tych." (całość: https://sok.com.pl/recenzje/pokahontaz-renesans/)

Świdnickie Recenzje Muzyczne to także działania z lokalnymi muzykami. W styczniu w sali teatralnej ŚOK odbył się kolejny koncert coverów a utwory zostały zarejestrowane dzień później w wersjach audio i wideo. Występ zostanie powtórzony na zbliżających się Dniach Świdnicy a efekty styczniowych nagrań od kilku dni można znaleźć na kanale youtube Świdnickiego Przeglądu Muzycznego:

 Świdnickie Recenzje Muzyczne - Nie ma nas (feat. Daniel Warakomski) [Tomasz Makowiecki cover]
https://youtu.be/yfh1d8TE-f4

Świdnickie Recenzje Muzyczne - Jestem tylko dziewczyną (feat. Gosia Szabunia) [Maria Sadowska cover]
https://youtu.be/ONotif0_U_U

Świdnickie Recenzje Muzyczne - Szary świat (feat. Róża Madej) [Sanah cover]
https://youtu.be/SZHDrez6Rsg

Dodaj komentarz

Komentarze (0)