komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 22 lipca 2019

Marii, Magdaleny

Świdnicki Ekonomik wrócił z Malty

środa, 19.6.2019 12:18 , komentarze: 0 , odsłony: 296
kategorie artykułu:

Kolejna grupa uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy wróciła z 4-tygodniowego stażu, który uczestnicy odbywali w maltańskich przedsiębiorstwach: Valyou Pendergardens, NSTS, First Brigde, Ving, VJ Salmone,  MSNC, Mediterra, Lily Agius Gallery,The MACC and Lux-it , w ramach realizacji projektu pt. „Europejskie praktyki zawodowe z plusem 3” nr 2018-1-PL01-KA102-049365 finansowanego z funduszy Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Pobyt i staże na Malcie zorganizowała organizacja pośrednicząca Improve Away, a koordynatorami grupy byli przesympatyczni Alberto i Ruth.

Staż obejmował również poznawanie kultury, tradycji czy zwyczajów maltańczyków. Uczniowie zwiedzili m.in. Vallettę i Mdinę tj. obecną i dawną stolicę Malty, wyspę Gozo i Comino z jej  największą atrakcją turystyczną Blue Lagune, najpiękniejsze na Malcie plaże m. in. Golden Bay i Ghajn Tuffieha oraz największy otwarty targ rybny będący symbolem Malty w Marsaxlokk.

Pobyt na Malcie zakończył się uroczystą kolacją w Restauracji Papparazzi Club House, podczas której  stażystom zostały wręczone certyfikaty ukończenia stażu.

Z żalem uczestnicy projektu  opuszczali piękną Maltę. Jak sami stażyści mówią „ wracamy do Polski z nowymi umiejętnościami i perspektywami na przyszłość oraz z planami powrotu tu za jakiś czas. Może już na wakacjach?”

Kolejnym etapem projektu jest zorganizowanie konferencji podsumowującej we wrześniu 2019, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD