komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 5 kwietnia 2020

Ireny, Wincentego


Świdniccy uczniowie wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego

środa, 26.2.2020 12:51 , komentarze: 0 , odsłony: 256
kategorie artykułu:

Jak planować swoją edukacyjną i zawodową przyszłość i jak wybrać zawód odpowiedni do posiadanych predyspozycji? Dlaczego praca odgrywa tak ważną rolę w życiu każdego człowieka i czemu warto poszukać jej właśnie w Świdnicy? Te zagadnienia nie są już tajemnicą dla uczestników tegorocznej edycji konkursu „Zalogowani”, którzy wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego.

W każdej szkole, która uczestniczy w konkursie, odbyły się cztery dwugodzinne spotkania z profesjonalnym doradcą zawodowym. Uczniowie poznali najszybciej rozwijające się gałęzie gospodarki oraz najnowsze trendy na krajowym i lokalnym rynku pracy, w tym zawody, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Dowiedzieli się, gdzie najłatwiej znaleźć aktualne informacje o nowych kierunkach kształcenia i ofertach pracy. Rozwiązując specjalnie przygotowane testy, mogli poznać swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi im podejmowanie trafnych decyzji na dalszych etapach nauki i wyboru zawodu. Prowadzący warsztaty doradca tłumaczył, jak ważne jest zdobycie wykształcenia w kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom.

W zajęciach podzielonych na cztery bloki tematyczne udział wzięło prawie 200 ósmoklasistów z 10 świdnickich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP4, SP6, SP8, SP105, SP 315, Szkoły Społecznej, Szkoły „Bliżej Dziecka” oraz Szkoły „Rzemieślnik".

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
piątek, 3.4.2020 18:26
piątek, 3.4.2020 13:15
piątek, 3.4.2020 13:14
piątek, 3.4.2020 11:58
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki