Świdniccy uczniowie najlepsi na Dolnym Śląsku

poniedziałek, 14.5.2018 09:21 870 0

Od września 2017 roku w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” trzy świdnickie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 8 przystąpiły pilotażowo do projektu "LIGA NIEZWYKŁYCH UMYSŁÓW". Jego celem jest propagowanie nauki  programowania, jako fundamentalnego języka przyszłości i dzisiejszych czasów. Efekty pracy i zaangażowanie świdnickiej młodzieży przerosło najśmielsze oczekiwania.

Od 25 stycznia nieprzerwanie do dzisiaj drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 jest liderem w kategorii punktów przyznanych średnio na aktywnego ucznia. To ogromny sukces, ponieważ za świdnickimi uczniami plasują się uczniowie z liceów ogólnokształcących i techników z całego Dolnego Śląska. Aktualnie w skład zespołu wchodzi jedenaście osób. W ramach specjalnego wyróżnienia szkole przyznano dodatkową licencję dla dziesięciolatka – Wojtka Bętkowskiego, który dołączając do grupy 14 lutego zebrał już 2 076 500 neuronów. Wojtek specjalizuje się w zadaniach z języka bazodanowego - SQL-a. Bazy danych poznaje szybciej niż niejeden z pozostałych członków grupy.

Należy również wspomnieć o Adrianie Bętkowskim z tejże szkoły, któremu udało się przekroczyć 3 540 000 neuronów. Jest to bardzo dobry wynik, w klasyfikacji ogólnej jest najlepszym uczniem szkoły podstawowej. Na koniec marca Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała nagrodę za największą ilość zdobytych punktów, spośród wszystkich szkół biorących udział w  projekcie. Nagrodą była książka „Czysty kod”- wartościowa pozycja dla każdego młodego programisty.

- Celem zespołu SP1 jest utrzymanie pozycji lidera w klasyfikacji ogólnej punktacji. Uczniowie chcą udowodnić w ten sposób, że drużyna ze szkoły podstawowej ma ogromny potencjał i mogą – jak równy z równym – rywalizować z uczniami ze szkół średnich. Każdy jest dobry w swojej dziedzinie. Specjalistami od języka C++ w naszej grupie są Adrian Bętkowski, Robert Kaźmierczak i Rafał Wiszniowski. W naszym zespole mamy również jedną dziewczynę - Julię Lingo, która dzielnie reprezentuje płeć piękną w trudnej sztuce programowania. Zajmuje się przede wszystkim SQL. Rozpoczynając naszą przygodę z Ligą Niezwykłych Umysłów, pod koniec października ubiegłego roku, nie byliśmy pewni, czy poradzimy sobie z zadaniami nowego typu. Dla wszystkich była to terra incognita. Teraz znamy naszą wartość. Wiemy, że przy odrobinie pracowitości i systematyczności można zrobić bardzo wiele. Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym projekt Liga Niezwykłych Umysłów będzie kontynuowany  – mówi Krzysztof Marszałek, opiekun LNU w Szkole Podstawowej nr 1.

Na wyróżnienie zasługują również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, którzy są mocno zaangażowani w naukę programowania, poprzez rozwiązywanie zadań platformy Ligi Niezwykłych Umysłów. Najlepsi ze szkoły to: Jakub Wiraszka, Marcin Kardasz, Justyna Stochniel i Monika Scheer, którzy zdobyli już ponad milion neuronów.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)