Świdniccy policjanci strzelają najlepiej w województwie

wtorek, 16.9.2014 09:03 7559 1

117 zawodników z 39 drużyn wystartowało w IV Mistrzostwach Strzeleckich Policjantów województwa dolnośląskiego, zorganizowanych przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, Wydział Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu a także Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego i ZG NSZZ Policjantów.

W zawodach, które odbyły się 12 września 2014 r. w Jaworze udział wzięły 3 osobowe drużyny policjantek i policjantów z Dolnego Śląska oraz gościnnie - drużyna z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze oraz niemieckiej policji z Gorlitz. Funkcjonariusze rywalizowali na strzelnicy sportowej LOK w Grzegorzowie w pobliżu Jawora. Turniej rozegrany został w trzech konkurencjach - strzelaniu dokładnym, szybkim i dynamicznym z broni służbowej P-99. Dodatkową konkurencją w tym roku był "ZŁOTY STRZAŁ" Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze - czyli oddanie jednego strzału do tarczy oddalonej o 25 m.
      Organizatorem turnieju był Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Jaworze reprezentowany przez kom. Adama Jacka Pilcha wraz z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego, ZG NSZZ Policjantów i Wydziałem Kadr i Szkolenia KWP we Wrocławiu. Honorowy patronat nad zawodami objęli między innymi: Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu - nadinsp. Wojciech Ołdyński, Poseł na Sejm RP Elżbieta Witek, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Burmistrz Miasta Jawora Artur Urbański oraz Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego st.asp. Piotr Malon.

     Tegoroczne mistrzostwa zostały zdominowane przez dwóch zawodników. Bezkonkurencyjna w kategorii kobiet i to zarówno drużynowo, jak i indywidualnie okazała się sierż. sztab. Magdalena Staniszewska ze świdnickiej Sekcji Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która zwyciężyła w większości konkurencji. Policjantka ta zdobyła jednocześnie tytuł najlepszej zawodniczki IV Mistrzostw Strzeleckich Policjantów. Wśród panów dominował asp.sztab. Piotr Sienkiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Drużynowo w kategorii mężczyzn zwyciężyli panowie z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Natomiast w kategorii kobiet zwyciężyły Panie z Wydziału Konwojowego KWP we Wrocławiu. Puchar o „Złoty Strzał” Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze trafił w ręce podkom. Piotra Jarosa z Komendy Policji w Świdnicy.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Manekin środa, 17.09.2014 08:53
Ta i mylą też ludzi z manekinami