Sukces uczniów ZSCKR w Mokrzeszowie

sobota, 29.2.2020 14:46 2421 0

27 lutego 2020 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbyła się XXXVIII edycja Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W eliminacjach wojewódzkich Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie reprezentowało 6 uczniów technikum w zawodzie - technik agrobiznesu: Kacper Czerwiński, Damian Chudziński, Wiktor Lindner, Tomasz Kucharski, Kamil Kudła i Jakub Podkówka.

Program olimpiady uwzględniał test zawierający 50 pytań oraz finał ustny. Zakres pytań był bardzo obszerny. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie: produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ekologii, ekonomiki rolnictwa oraz znajomością bieżących informacji dotyczących sektora rolniczego. Uczniowie ZSCKR w Mokrzeszowie zdobyli podium. Wiktor Lindner zajął II miejsce, a Kacper Czerwiński – III miejsce. Finaliści wezmą udział w Etapie Centralnym, który odbędzie się w dniach 12-13 maca 2020 r. podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej,, AGROTECH” w Kielcach. Gratulacje dla zwycięzców!!!

Głównym pomysłodawcą i inicjatorem tego wydarzenia jest Zarząd Krajowy Młodzieży Wiejskiej w Warszawie. Finał etapu wojewódzkiego został objęty Honorowym Patronatem Dolnośląskiej Izby Rolniczej oraz Wydziału Przyrodniczo - Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Należy podkreślić, że eliminacje wojewódzkie w naszym okręgu nie miały miejsca blisko 20 lat. Cieszy nas fakt reaktywacji tej olimpiady w województwie dolnośląskim.