Strzegomskie podwórko zmodernizowane

wtorek, 20.9.2022 10:51 197 1

Po wielu miesiącach prac remontowych zakończyła się długo oczekiwana rewitalizacja dużego podwórka w samym centrum Strzegomiu. Chodzi o teren pomiędzy ul. Kościelną, ul. Dąbrowskiego i ul. Szkolną. Efekt - trzeba przyznać - jest zadowalający.

Przypomnijmy, że w zakres prac wchodziły: remont i wymiana nawierzchni drogi dojazdowej, odwodnienie terenu, budowa oświetlenia ulicznego, wykonanie chodników, dojść do śmietników, rozbiórka trzech istniejących budynków (komórek) oraz fragmentu muru, a także wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych i bylin.

 - Jesteśmy już po wszelkich odbiorach technicznych. Wszystkie uchybienia i usterki, które jeszcze miały miejsce, zostały naprawione. Do założenia pozostał nam jeszcze monitoring, który będzie zamontowany w ciągu najbliższych dni - informuje Wioleta Wnęk-Soczyńska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. - O ile problem z podrzucaniem odpadów wielkogabarytowych pochodzących prawdopodobnie z remontów mieszkań się skończył, to mamy sygnały od mieszkańców, że niektóre dzieci dewastują nowo wyremontowane podwórko.

Zwracamy się z apelem do rodziców o pilnowanie swoich pociech, by nie niszczyły tego miejsca - dodaje naczelnik.

Co ważne, przy okazji tego remontu wymieniono nawierzchnię drogi dojazdowej do parkingu, którego administratorem jest spółka ZUK. Zamiast uciążliwego szutru pojawiła się nawierzchnia z kostki granitowej, która nie będzie już nastręczać problemów kierowcom korzystającym z parkingu.

Zadaniem projektu była poprawa funkcjonowania układu komunikacyjnego oraz podniesienie estetyki i bezpieczeństwa terenu w centrum miasta. Inwestycja w sumie pochłonęła ponad 1 mln zł.

foto - UM Strzegom

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Stanel środa, 21.09.2022 06:20
No i jak zwykle bywa w Strzegomiu, po takich rewitalizacjach,...