komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 4 marca 2021

Lucji, Kazimierza

Strażnicy na pomoc seniorom i bezpańskim psom

niedziela, 17.1.2021 09:41 , komentarze: 0 , odsłony: 356
kategorie artykułu:

W minionym tygodniu Straż Miejska w Świdnicy przeprowadziła 103 interwencje na terenie miasta.

Oto wybrane z nich:

9.01.2021r. godz.11.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Spółdzielczej. Kobieta twierdziła, że jej sąsiadka w podeszłym wieku nie otwiera drzwi i nawołuje pomocy. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Po chwili kobieta przestała się odzywać. Na miejsce wezwano straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Strażacy wyważyli drzwi, z którymi leżała kobieta. W telefonie starszej pani strażnicy znaleźli numer do jej syna, którego wezwano na miejsce. Kobieta trafiła do szpitala.

11.01.2021r. godz.7.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie mieszkanki ulicy Wrocławskiej dotyczące jej sąsiada. Kobieta twierdziła, że w dniu 26 grudnia było wezwane do niego pogotowie, jednak nie został zabrany do szpitala. Od tego czasu nikt go nie widział. Nikt też nie wiedział, czy mężczyzna ma rodzinę, która miałaby jakieś informacje na jego temat. Skierowany na miejsce patrol potwierdził, że nikt nie otwiera mieszkania. Przed podjęciem decyzji o wyważeniu drzwi, dyżurny straży miejskiej ustalił, iż mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu, gdzie znalazł się w związku z drugą wizytą pogotowia.

11.01.2021r. godz.11.20 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od osoby, która opiekowała się starszą panią z ulicy Prądzyńskiego. Gdy rano osoba ta przyszła do swej podopiecznej okazało się, że spadła ona z łóżka. Opiekunka nie była sama w stanie podnieść z podłogi kobiety. Na miejsce natychmiast udał się patrol straży miejskiej. Starszą panią umieszczono w łóżku, zalecono opiekunce poinformowanie rodziny kobiety o zaistniałej sytuacji i podjęcie kroków, aby w przyszłości w sposób należyty zabezpieczyć jej byt.

13.01.2021r. godz.23.32 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od osoby, która wracając z pracy znalazła bezpańskiego psa w rejonie ulicy Reja. Mężczyzna był zainteresowany adopcją zwierzęcia po odrobaczeniu i zbadaniu przez weterynarza ze schroniska dla zwierzą, gdzie ostatecznie trafił pies. Pracownicy schroniska szybko ustalili jednak, że pies ten nie po raz pierwszy trafił do schroniska w podobnych okolicznościach. Zwierzę wróciło do niefrasobliwego właściciela, którego odwiedzili również strażnicy. Osoba ta została ukarana mandatem karnym.

14.01.2021r. godz.16.17 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Księżnej Agnieszki. Kobieta twierdził, że z mieszkania jej sąsiada wydobywa się straszny fetor. Mężczyzna nadużywa alkoholu i od trzech dni nikt go nie widział. Skierowani na miejsce strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Faktycznie wyczuwalny był silny, nieprzyjemny zapach i nikt nie otwierał mieszkania. Gdy już niemal podjęto decyzje o wyważeniu drzwi, zostały one otworzone przez zdziwionego lokatora, który twierdził, że spał. Informacja o zaistniałej sytuacji zostanie przekazana do MOPS w celu objęcia mężczyzny stosowną pomocą.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.3.2021 12:53
poniedziałek, 1.3.2021 10:25
poniedziałek, 1.3.2021 08:13
niedziela, 28.2.2021 11:12
czwartek, 25.2.2021 09:26
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica