Spotkanie uczniów SP w Pastuchowie z funkcjonariuszami Policji

czwartek, 21.10.2021 12:30 559 0

Zamiana codziennej lekcji na lekcję z policjantem cieszy się dużym poparciem dyrekcji, nauczycieli, ale i samych uczniów, dlatego kolejny funkcjonariusz świdnickiej komendy został wywołany do tablicy. Tym razem st. sierż. Karol Marcyniuk- funkcjonariusz z Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej odwiedził uczniów klas 1-3 w SP w Pastuchowie. Tematem spotkania było min bezpieczeństwo min. w domu, w szkole w sieci.

St. sierż. Karol Marcyniuk, funkcjonariusz Posterunku Policji w Jaworzynie Śląskiej z przyjemnością spotyka się z dziećmi i młodzieżą, by omawiać nurtujące ich ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejne takie spotkanie zamiast tradycyjnych lekcji odbyło się z uczniami klas 1-3 w Szkole Podstawowej w Pastuchowie. Główny temat spotkania to bezpieczeństwo, a także zagrożenia z którymi mogą spotkać się uczniowie każdego dnia. Funkcjonariusz omówił temat tzw. cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. St. sierż. Karol Marcyniuk poprzez ćwiczenia i samą zabawę przypomniał o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych i innych technologii. Uczniowie zapoznali się także z zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Wszyscy obecni na lekcji z policjantem  bardzo aktywnie uczestniczyli w zabawach i konkursach, dlatego pozostaje nam mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa w domu, szkole ale także w sieci.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Dodaj komentarz

Komentarze (0)