Spotkanie uczniów SP nr 4 z funkcjonariuszami Komisariatu Policji

środa, 30.11.2022 10:58 321 0

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu z przyjemnością spotykają się z dziećmi i młodzieżą by omawiać nurtujące ich ich problemy i aktualne tematy którymi zainteresowani mogą być młodzi ludzie.

Kolejne takie spotkanie zamiast tradycyjnych lekcji odbyło się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 ze Strzegomia a przeprowadzili je asp. Rafał Gmyrek, mł. asp. Piotr Owczarek i st. sierż. Robert Wiśniewski. Główny tematem było bezpieczeństwo.

- Mali słuchacze w trakcie spotkania z policjantami dowiedzieli się jakie zagrożenia czekają na nich w drodze z domu do szkoły, na co zwracać wówczas uwagę i czego unikać. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz wyjaśnił jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi. Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba w Policji i w jakich sprawach można zwracać się do z prośbą o pomoc do Policjanta - mł. asp. Magdalena Ząbek Oficer Prasowy KPP Świdnica.

W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa oraz z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały szczegółów związanych z pracą policjantów. Obejrzały również policyjny radiowóz od środka oraz sprzęt będący na wyposażeniu policji.

 Pozostaje mieć nadzieję, że tego typu spotkania przyczynią się do podniesienia świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa w domu oraz w szkole.

 

foto - Gmina Strzegom

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)