Spotkanie poetyckie z pensjonariuszami z Dziennego Domu „Senior +”

wtorek, 14.3.2023 22:38 385 0

10 marca 2023 r. dzieci z koła teatralno-wokalnego ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy pod opieką nauczycielek Anny Worobiec i  Haliny Styrny w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym udali się z wizytą do pensjonariuszy z Dziennego Domu „Senior +” w Świdnicy. Takie spotkania stają się tradycją w szkole.

Podczas występów grupa uczniów zaprezentowała przedstawienie "Lokomotywa", w którym wykorzystała wiersze Juliana Tuwima. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, ciekawie interpretując bohaterów ze znanych nam wierszy „Rzepka”, Okulary”, „Abecadło”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, Słoń Trąbalski”, „Zosia Samosia”. Występ małych aktorów spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony seniorów, którzy chętnie przypominali sobie utwory sławnego poety. Niejedna babcia i dziadek ukradkiem ocierali łezkę wzruszenia, wywołaną recytacją i śpiewem występujących dzieci. Gorące brawa i pochwały od seniorów zaskoczyły dzieci i opiekunów. Panie były dumne ze swoich uczniów. Dużą niespodzianką był także występ seniorów z grupy teatralnej „Zielona Gęś”, którzy zaprezentowali spektakl „Różowy Kapturek”. Aktorzy odegrali swoje role profesjonalnie. Na widowni wybuchały salwy śmiechu w scenach radosnych, ale też były chwile zadumy, wzruszeń w scenach smutnych. Mała publiczność świetnie bawiła się wraz z aktorami. Przeżywali wraz ze swoimi bohaterami różne przygody.

 

Po obejrzeniu sztuki zorganizowano pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa dzieci. Przewodnim tematem było zapamiętanie głównego hasła, że nie wolno ufać obcym, a tym bardziej oddalać się z nimi. Całe spotkanie skończyło się słodkim poczęstunkiem oraz pogawędką w atmosferze serdeczności, akceptacji i zaufania, bez względu na wiek i umiejętności. Wspólne zdjęcia, rozmowy, na długo pozostawią niezapomniane wspomnienia. Uczniowie byli zadowoleni, a pensjonariusze wzruszeni, że są młodzi ludzie, którzy chcą się z nimi spotkać, spędzić wspólnie czas. Szkoła na pewno będzie dalej organizować tego typu spotkania, aby rozwijać współpracę z pensjonariuszami Dziennego Domu „Senior +”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)