komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 17 lutego 2020

Aleksego, Zbigniewa

Spore środki unijne na kanalizację w gminach naszego powiatu

środa, 22.1.2020 11:45 , komentarze: 1 , odsłony: 1494
kategorie artykułu:

42 inwestycje służące do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków powstaną na Dolnym Śląsku dzięki unijnej dotacji. 

Pomoc zostanie przyznana na operacje w zakresie budowy, przebudowy lub wyposażenia obiektów budowlanych służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania i oczyszczania ścieków, czyli oczyszczalni ścieków, ujęć wody i stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, zbiorowych systemów zaopatrzenia w wodę i instalacji do osadów ściekowych.

Dzięki tym inwestycjom znacznie polepszy się standard życia mieszkańców. Poprawi się jakość wody do spożycia, warunki sanitarne, a zanieczyszczenia odprowadzane do środowiska będą znacznie mniejsze – wylicza wicemarszałek Grzegorz Macko.

Najwięcej zaakceptowanych wniosków jest z subregionu wałbrzyskiego – 17, z subregionu wrocławskiego – 9, a z subregionów jeleniogórskiego i legnickiego po 8 wniosków.

Inwestycje w powiecie świdnickim:

- gmina Świdnica: Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. - budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Opoczka oraz budowa budynku kontenerowego pompowni i zbiornika wody zlokalizowanych w miejscowości Wieruszów - 1 698 840 zł;

- gmina Marcinowice: Zakład Usług Wodnych i Komunalnych Sp. z o.o. - sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Strzelce - 2 000 000 zł; 

- gmina Strzegom: Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. - budowa kanalizacji sanitarnej we wsi Rusko - 1 959 982 zł. 

O dofinansowanie mogły ubiegać się: gminy, spółki, w których jedynymi udziałowcami są jednostki samorządu terytorialnego czy związki międzygminne. Łączna kwota dotacji z PROW, które przekaże samorząd województwa dolnośląskiego to 57 mln zł.

Wymogi inwestycji:
- będzie realizowana nie więcej niż w dwóch etapach, a wykonanie zakresu rzeczowego nastąpi nie później niż w terminie 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy; 
- będzie realizowana na obszarze należącym do: gminy wiejskiej lub gminy miejsko-wiejskiej z wyłączeniem miast liczących powyżej 5000 mieszkańców bądź gminy miejskiej z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5000 mieszkańców.

Fot. Pixabay

 

Wasze komentarze

I Lutomia znowu pominięta. A przydałaby się kanalizacja. Taka duża...
czwartek, 23.01.2020 01:01 autor: Mieszkaniec Lutomii.
niedziela, 9.2.2020 14:16
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT