Spędź niepowtarzalne ferie w Zieleńcu!

sobota, 24.1.2015 11:54 1154

Pomysłów na spędzenie ferii zimowych jest wiele. Wyjazd na narty lub snowboard w czasie zimy wydaje się jednym z najtrafniejszych. Z tej okazji ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena przygotował wiele atrakcji dla swoich gości. Jeden wspólny karnet na wszystkie 24 wyciągi oraz nowoczesna kolej kanapowo-gondolowa, to tylko część z nich, która czeka na przyjezdnych.

Stacja narciarska Zieleniec Ski Arena z każdym rokiem dba, aby odwiedzający ją goście czuli się tutaj jak najlepiej. Tylko w tym sezonie zostały poczynione nowe inwestycje mające na celu zwiększenie komfortu dla przyjezdnych. Wybudowanie nowoczesnej kolei kanapowo-gondolowej wraz z nowymi trasami narciarskimi oraz wprowadzenie jednego wspólnego karnetu na wszystkie 24 wyciągi, to jedne z najważniejszych inwestycji tego sezonu. Teraz zarówno narciarze, jak i snowboardziści bez problemu mogą zmieniać stoki bez potrzeby zakupu kolejnego karnetu. 

Trasy dla wszystkich 

W ośrodku narciarskim Zieleniec Ski Arena poziom trudności tras jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie stok dopasowany do swoich umiejętności. Na miejscu dostępne są liczne szkółki narciarsko-snowboardowe, gdzie instruktorzy w profesjonalny sposób uczą umiejętności jazdy zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Dodatkowo udostępnione specjalne taśmy umożliwiające wjazd do góry stoku, co jest szczególnie istotne w pierwszych chwilach nauki. Osoby, które nie posiadają własnego sprzętu, mogą  z kolei skorzystać z szerokiej oferty wypożyczalni dostępnych tuż obok stoków. 

Pamiętając o najmłodszych

Dla najmłodszych gości na miejscu dostępne są liczne zimowe przedszkola oferujące atrakcyjne zajęcia grupowe. Ponadto w większości pensjonatów znajdują się kąciki do zabaw, w których pod czujnym okiem opiekunów, dzieci mogą bawić się, rysować oraz uczestniczyć w różnego rodzaju animacjach. Organizowane są także “mini zimowiska”, które zapewniają naukę jazdy na nartach, gry i zabawy w śniegu, posiłek oraz zawody z nagrodami. Całość odbywa się pod czujnym okiem instruktorów. Dodatkową frajdą są pobliskie górki, umożliwiające jazdę na sankach.  

Jazda po zmroku 

Szusowanie wieczorną porą odbywa się codziennie od godziny 16:00 do 22:00. W sumie do dyspozycji jest 14 km oświetlonych tras. Przed rozpoczęciem każdej „nocnej jazdy”, stoki są odpowiednio przygotowywane. W tym celu na wyjeżdżają ratraki, które pomagają zadbać o jak najlepsze warunki na nartostradach. Wieczorne szusowanie, to nie tylko niepowtarzalny klimat, którego nie zaznamy w ciągu dnia, ale również znakomity sposób na spędzanie długich zimowych wieczorów w aktywny sposób.

Zastrzyk adrenaliny

Niejeden fan ekstremalnej jazdy z pewnością chętnie wypróbuje swoich umiejętności w specjalnie przygotowanym snow parku. Do dyspozycji oddane zostały najpopularniejsze przeszkody, charakterystyczne dla tego typu obiektów. Umieszczono m.in.: t-box flat down, butter box, rail, falt down oraz wiele innych. Tak szeroki wybór trudności z pewnością zadowoli niejednego freestyler’a i pozwoli pobudzić w nim, nieco szybszy przepływ krwi podczas wykonywania różnego rodzaju tricków.  

Wiele atrakcji 

Oprócz samej stacji narciarskiej na gości czekają inne liczne atrakcje, jak choćby: zabiegi w SPA, baseny, jacuzzi oraz kręgielnia. Całość pozwala w szybki sposób zregenerować swoje siły przed kolejnym dniem na stokach. Natomiast proponowane potrawy w pensjonatach i restauracjach z   pewnością zaspokoją głód niejednego wymagającego głodomora.

Zieleniec Ski Arena
www.zieleniec.pl