komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 6 sierpnia 2021

Slawy, Jakuba

SP nr 8. Fundusze Norweskie i EOG- o tym się wie

środa, 21.4.2021 08:52 , komentarze: 0 , odsłony: 340
kategorie artykułu:

SP nr 8 w Świdnicy. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, działając na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, w styczniu 2021 roku ogłosiła konkurs plastyczno-cyfrowy dla uczniów - "Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie”.

Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy wśród uczniów, pracowników dydaktycznych i rodziców na temat Funduszy Norweskich i EOG, ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski, państw-darczyńców tych Funduszy oraz podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów.
Udział w konkursie polegał na opracowaniu przez drużynę, składającą się maksymalnie z 9 uczniów, pracy plastycznej, stworzonej dowolną techniką cyfrową, ilustrującej Fundusze Norweskie i EOG.
Czym są Fundusze Norweskie? To pomoc Liechtensteinu, Islandii i Norwegii dla 15 państw UE, w tym Polski. Obszary wsparcia w ramach tych Funduszy to m.in.: ochrona środowiska, dziedzictwo kulturowe, zdrowie, badania naukowe, stypendia.

Zespół konkursowy stworzyli uczniowie klas 7: Damian BoberAngelika BakunNatalia CiborAntoni DrabikJulia FitrzykWeronika MajkaMarta MolągPola OstrowskaKrystian Tarnowski pod opieką Jolanty Orleańskiej.

Praca zespołu składała się z wielu etapów, których finałem było wykonanie prezentacji multimedialnej zawierającej opracowane materiały; plakaty w technice cyfrowej, plakaty plastyczne, dokumentację fotograficzną i informacje o Funduszach Norweskich i Funduszach EOG wspierających renowację Kościoła Pokoju w Świdnicy.

Biorąc pod uwagę fakt, iż uczniowie pracowali zdalnie, spotykając się z wieloma ograniczeniami komunikacyjnymi, wszyscy byli bardzo zaangażowani i wykazali się dużą kreatywnością. Ich praca przyczyniła się do upowszechnienia wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski i „naszej małej ojczyzny” – Dolnego Śląska.

Tekst: J. Orleańska

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 2.8.2021 13:36
czwartek, 15.7.2021 09:11
wtorek, 6.7.2021 12:10
środa, 30.6.2021 14:30
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec